Fascinace: Luxusní dům v srdci Londýna za 50 liber

0
1366

Manželé Fosterovi o odhad prodejní ceny domu požádali 3 místní realitní agenty a průměrem jejich odhadů vzniklo přísně tajné číslo, které nakonec šťastnému výherci přinese pětipokojový dům na žádané ulici Wilton Street, jehož součásní je i byt pro služebnictvo. Michael Foster, ředitel společnosti Powersave, a jeho žena Kathleen k tomuto způsobu prodeje řekli, že se jim líbí myšlenka nabídnout stejnou možnost vyhrát luxusní dům v bezprostřední blízkosti Buckinghamského paláce každému – ať už se bude jednat o instalatéra z Essexu nebo o řidiče autobusu ze Slovinska.

Jak tedy zní přesná otázka? Pokud by tato nemovitost ve čtvrti Belgravia byla dražena během srpna roku 2009, jaká by podle vás byla konečná částka za tento dům s pěti pokoji? Nechybí ani malá nápověda: částka se pohybuje v rozmezí 3 – 4,5 milionů liber. 

Americký pár koupil dům před dvěma roky, když jejich dcera studovala v Londýně, a rozhodl se ho opět prodat po její promoci. Dům byl na trhu několik měsíců s cenovkou 5 milionů liber, později byla částka snížena na 4,25 milionů. “Četli jsme na internetu článek o ženě, která svůj dům v rakouském městečku prodala prostřednictvím loterie,” prohlásila Kathleen Fosterová. “Doba krize volá po kreativních řešeních, navíc jsme nadšení tím, že někdo, kdo by si takovýto dům nikdy nemohl dovolil, možná vyhraje.”

Na prodej je 100 000 kupónů po 50 librách, není těžké si spočítat, že v případě prodeje všech si manželé přijdou na svých 5 milionů. Soutěž bude probíhat minimálně čtyři měsíce. Je však třeba zmínit, že výherce získá dům pouze v případě, že se prodají všechny kupóny. V opačném případě vítěz dostane 60 procent výtěžku z prodeje kupónů.

Alex Hammond z realitní kanceláře Jackson-Stops & Staff odhaduje cenu domu pouze na 3,2 milionu. “Cena je nadsazená. Dům je sice obrovský, ale bude vyžadovat další investice v řádech stovek tisíc. Je zde vlhko a navíc zahrada je poněkud depresivní. Ale pokud máte peníze, můžete z tohoto domu udělat opravdu pěkné místo.”

Domy podobné velikosti v této oblasti jsou pronajímány za 4600 liber týdně, pronájem odděleného bytu pro služebnictvo může vynést dalších 1400 za týden. Od doby, kdy soutěž začala, podniky i soukromé osoby skupují kupóny ve velkém.

Soutěže o nemovitosti se staly značně populární před několika lety a využívají ji právě majitelé, kteří neuspějí s prodejem na obvyklém trhu nemovitostí. V březnu letošního roku vyhrál londýnský byt v hodnotě 400 000 liber IT manažer Stephen Lakey po tom, co si koupil dva losy za 50 liber.

Veškeré informace k soutěži i možnost zaregistrovat se naleznete na www.winthebelgraviahouse.com/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here