Fascinace japonskou technologií: Nové Mobiado

0
1532

Nový model se jmenuje Mobiado Classic 712 MG Mokume Gane. Patří sice do kategorie Classic, ale jeho výrobní technologie je skutečně výjimečná. Mokume Gane v japonštině znamená dřevo mramorované kovem. Tato výrobní technologie pochází až ze 17. století a vynalezl ji Denbei Shodami. Je to kovářské umění japonských mistrů, kteří díky němu mohli  vyrábět především bojové zbraně a další nástroje.

Nové Mobiado je vyrobeno ze směsi mědi, niklu, stříbra a  mosazi. Dále na tomto luxusním telefonu naleznete nerez, safír na skle displaye a dva druhy zlata (18karátové a 24karátové). Směs kovů prochází 7 fázemi čištění a poté je vyrovnaná a zabalená do ocelové fólie. Nejprve se materiál za pomoci horka a tlaku několik hodin taví v elektrické vypalovací peci. Vypálená hmota je poté kována, pak ručně tvarována a poté znovu kována. To je konečná fáze, kdy již vzniká materiál Mokune Gane.

To ovšem stále ještě není celý proces. Mokune Gane se musí opracovat a leštit. Aby toho luxusu nebylo málo, v horní části telefonu naleznete podpis designera a vsazený bílý nebo černý diamant. Díky celé této technologii a detailům se můžete spolehnout, že nikdy nebudete mít s nikým stejný telefon. Třešničkou na dokonalém díle je vyryté logo Mobiada, které naleznete na zadní části telefonu.

Co se týká vzhledu, zřejmě nenajdeme nic, co by se dalo tomuto mobilnímu telefonu vytknout. Jak to ale vypadá s funkcemi? Jde o klasický mobil pro použití v sitích GSM. Připojení k internetu je možné jak pomocí GPRS, tak přes 3G. K dispozici je zde interní paměť, která přesahuje 1 GB, bohužel však nemá možnost rozšíření o paměťovou kartou.

Příjemným překvapením je ale fotoaparát, který má kvalitní rozlišení 5 megapixelů, automatické ostření a možnost svícení pomocí LED diody, která je jak u fotoaparátu, tak u videa. Další praktickou pomůckou je navigace, kterou zajišťuje integrovaný GPS modul.

V případě tohoto telefonu se ale nejedná o jeden z modelů, který v kapce ani neucítíte. Jeho rozměry jsou 111,6 x 45,2 x 12,1 mm a váha se vyšplhala až na 191 g.

Nový model od Mobiada je skutečně exkluzivní. I přes všechny netradiční postupy při výrobě si Mobiado zachovává svou image a tradiční charakteristický vzhled. Jistě vás také zajímá, na kolik tato jedinečná novinka s japonskými kořeny přijde peněz. Cena ani dostupnost ale bohužel ještě nebyla oficiálně oznámena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here