Fascinace: Hennessey Venom GT – Lotus Elise v luxusním kabátě

0
1471

Hennessey Venom GT je delší a placatější narozdíl od jeho předlohy Lotusu Elise. Co ale nelze porovnávat, je podvozek, ten je na hony vzdálen svému předchůdci. Jeho design je z větší části navržen od základu. Vývojáři z Hennessey Performace se spíše snažili o oddálení od Lotusu. Na Venomu GT toho z Lotusu moc nezbylo kromě pár detailů v interiéru. Spíše zde šlo o vyvinutí superauta.

Lotus Elise získal od Johna Hennesseyho především větší výkon. Pod jeho kapotu byl namontován přeplňovaný vidlicový osmiválec V8 od General Motors o objemu 6,2 litrů. Tento motor pod označením LS9 můžete potkat také v Chevroletu Corvette nebo Camaru.

K dispozici jsou tři výkonové verze a skutečně je z čeho vybírat. Můžete si objednat základní verzi, která už se může pochlubit 725 koňmi a točivým momentem 1008 Nm v 3200 otáčkách/min. Střední verze má již 1000 koní a 1224 Nm. Nejvýkonnější verze vás oslní dokonce pohádkovou cifrou, k dispozici bedete mít přes 1200 koní a točivý moment 1537 Nm. Pro tuto nejbláznivější verzi už budete potřebovat závodní benzín a oktanovým číslem 109.

Hennessey Venom GT, které váží pouhých 1080 kg díky zvoleným ultralevým materiálům, můžete protáhnout z 0 na 100 km/hod asi za necelé 3 vteřiny. Z 0 na 200 km/hod se dostanete za 7 vteřin a z 0 na 300 km/hod vás tento supersport vynese za necelých 15 vteřin. Nemusíte se tedy bát, že byste někam dorazili pozdě.

Při jízdě si pak pohrajete se speciálně vyrobenou šestistupňovou převodovkou Ricardo. Jedná se o supersport, který je jedním z nejrychlejších sériově vyráběných automobilů na světě. Svými nepochopitelnými výkony překonává i Bugatti Veyron.

První kousek byl již předán svému majiteli. Automobil putuje do Spojených arabských emirátů. Jedná se o Al Dimora z Dimora Motorcar. Každý kousek je dokonce ještě navržen tak, že si ho může majitel nastavit a doupravit podle svých nároků.

Už je jen na vás, jakou barvu si vyberete. Bude to stříbrná klasika nebo se budete prohánět po ulicích města v černočerné jako slavný Batman? Pokud máte na kontě přebytečných 11 milionů korun, můžete o novém Hennessey Venom GT nejen přemýšlet. Plánuje se vyrobit několik kusů tohoto automobilu ročně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here