Fascinace: Facebook jako otevřená brána pro business

0
1266

Nyní doufám, že vás příliš nezklame pojetí článku.  Dnes se nebudeme věnovat podpoře know how, ale zaměříme se na příběhy těch, kdo v této branži už dosáhl hmatatelných úspěchů. A teď se na tváři každého neznalého člověka objeví nejistý výraz dokonale popisující slova: „Co to proboha zase bude?“ Ale nenechte se zmást. Nebudeme se věnovat neznámým systémům s ještě více neznámými názvy. Budeme se bavit o věci, kterou jste už minimálně několikrát zaslechli, je dokonce dost možné, že jste jejím každodenním uživatelem. Facebook – respektive úspěchy, které zapříčinila sociální síť s tímto názvem.

Úspěchu sociální sítě Facebook se Dreamlife již v minulosti věnoval článkem „Mark Zuckerberg: Facebook mu vynesl miliony“. Po přečtení tohoto článku už asi nemůže být sporu o výroku, že Facebook je zkrátka dobře našlápnutý business s velkou perspektivou. Ale napadlo někoho z vás, že zaběhnuté prostředky se mohou stát hostitelským prostředím pro nové projety?

Někdo si to uvědomil a dostal se tak ze světa průměrnosti do světa splněných snů.

Používáte Facebook? Používáte některou z aplikací na Facebooku? A už se vám někdy stalo, že si vás někdo koupil pomocí aplikace friends for sale? Pokud se tomu tak stalo – setkali jste se již nevědomky z někým, kdo je velmi úspěšný ve světě sociálních sítí. Společnost Serious Business, tedy autor aplikace friends for sale.

Ať už je společnost Serious Business v jakkoliv velkém stínu samotné aplikace Facebook, návštěvnost aplikace frieds for sale jí už nikdo a nikdy neodpáře. Během působení na této sociální síti se aplikace friends for sale stala jednou z deseti nejoblíbenějších aplikací. Tento výsledek samozřejmě není nijak nadsazený, jelikož nárůst návštěvnosti se během prvních třech měsíců vyšplhal na prokazatelných a úžasných 300%.

Samozřejmě takovýto růst návštěvnosti musí zanechat ve světě internetového marketingu nějaké stopy. I v tomto případě se toto tvrzení potvrdilo a společnost Serious Business si přišla na krásné 4 miliony dolarů.

Sečteno, podtrženo. Na jedné straně máme možná hloupě vyhlížející nápad imaginárního zkupování přátel,na druhé straně 4 miliony dolarů, které tento „hloupý“ nápad vydělal.

Serious business samozřejmě není jediným bojovníkem v ringu facebookových aplikací. Pokud věnujete dostatečné množství času na průzkum celé sítě, prsty na celém těle vám na spočítání celkové cifry rozhodně stačit nebudou. Popisovat celé stádo aplikací však nemá žádnou cenu.  Tak třeba společnost Zynga slaví největší úspěch s aplikací, kde se stáváte takříkajíc zemědělcem. Okopávání, setí osiva, chov dobytka – toto všechno musí zastávat každý správný FarmVille (název aplikace) farmář.

A co když někdo nechce být selka či sedlák? No, tak vás nikdo do agronomie nutit nebude. Zynga se zaměřila i na jiná odvětví. Staňte se na pár momentů nekompromisním mafiánem, ředitelem zábavního parku a nebo buďte pouličním závodníkem. Pořád málo? Co by jste řekli na propracovaný systém, kde můžete hrát poker se soupeři z celého světa? „Dámy a pánové, jdu ALL-IN“(hláška při pokeru, kdy vsadíte veškeré peníze). Ale to není stále vše! Zynga Vám nabízí více, než online propadnutí karbanu.

A kde je ten facebook marketing? Nemusím říkat, že v reálném životě se najde opravdu málo věcí, které jsou skutečně zadarmo. Proto nečekejte, že imaginární svět bude někoho šetřit. Chcete si do své hry dokoupit něco, co ještě vaší spoluhráči nemají? Přišli jste při hraní pokeru o všechny imaginární peníze a nestíháte si je vydělávat přirozeným způsobem? Tak právě zde nastává moment, kdy se skutečné peníze z vašich kapes přemění na peníze imaginární. Jednoduše převedete peníze z účtu na účet a zábava může pokračovat.

Kde se asi tak berou zprávy, že Zynga vydělává 500 000 dolarů denně? 500 000 dolarů, které se rozmnoží z jejích hloupě vypadajících her a to každý den.

Na světě je hodně velkých věcí, jenž vznikly z hodně divokých snů. Proč to také nezkusit?

Staňte se i vy fanoušky Dreamlife.cz na Facebooku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here