Seal: Když jizvy tvoří muže

3
6600
Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel se narodil v londýnském Paddingtonu v roce 1963. Krátce po narození byl předán k adopci, protože jeho nigerijští rodiče nedokázali zajistit příjmy, kterými by chlapci mohli dát nezbytnou péči. Tímto způsobené pozdější potíže s vlastní identitou navíc prohloubila vzácná nemoc imunitního systému, která se objevuje jen u pěti dětí z milionu. Lupus erythematosus se podepsal zejména na Sealově tváři. Hluboké jizvy znetvořily jeho líce, ale o co více ještě hlouběji poranily chlapcovo sebevědomí a sebedůvěru. V dospělosti se pak tato nemoc projevila ztrátou vlasů.

Právě tento typ vnitřního boje často promění muže v galantní gentlemany, kteří něžně hýčkají ženy a přitom v životě samotném jsou neústupní jako skála. Svůj boj s odsuzováním Seal často vybíjel v posilovně, což mu vyneslo atletickou postavu, která postupně začala pozornost žen přitahovat. Krátce po studiích architektury se protloukal životem od zaměstnání k zaměstnání. Časté pobrukování melodií a vynikající vnímání rytmu sklízelo pochvaly od Sealových přátel a dodalo sebevědomí zkusit o pátečních nocích zpívat v barech.

A právě zde si jej všimla britská funková kapela Push, které akorát chyběl zpěvák. Byla to první profesionální příležitost ve Sealově životě. V polovině osmdesátých lét se Seal s Push vydali na turné, při němž procestovali Japonsko a Thajsko. Asijská kultura zpěváka učarovala natolik, že Push opustil a vydal se na vlastní pěst procestovat Indii. Zpět do Londýna se vrátil jiný člověk. Muž se sebevědomím a novým pochopením pro život. I přesto se opět protloukal životem, přespával v přívěsu a zpíval po barech. Tentokrát již ale do písní dával vše ze sebe, moudrost, nadhled, pokoru i odvahu.

V roce 1990 bylo Sealovi 27 let. Jeden z dlouhých pátečních večerů zavítal do baru, kde zpíval, hudební producent Adam Sky. Seal jej ohromil. Natolik, že se rozhodl jej oslovit pro nazpívání jeho nové skladby Killer. Píseň se okamžitě dostala na vrchol britské hitparády a ze Seala se přes noc stala hvězda. Na rozdíl od mnohých jiných ho již život na takový nápor připravil všemi překážkami. Do úspěchu Seal vkročil jako zralý muž.

Ačkoli za svůj život dosud vydal pouze šest alb, stačilo to na to, aby zrodil hotovou databázi hitů. Kdo by neznal „Kiss from a Rose“, „Crazy“ nebo „Love’s devine“? To, co ale Sealovi ke všemu úspěchu a milionům vydělaných liber scházelo, byl šťastný osobní život. Hledal dokonalou lásku. Na začátku roku 2004 se seznámil s top modelkou Heidi Klum. Ale nebyla to její perfektní postava, co jej okouzlilo, ale inteligence a moudrost. Jen o několik měsíců později ji zavezl na několik dní do Whistleru, kde ji v iglu ve výšce 2000 metrů požádal o ruku. Pár se oddal v květnu 2005 na mexické pláži nedaleko Sealovy přepychové rezidence. V polovině dubna roku 2009 Seal oznámil, že s Heidi čekají své již čtvrté dítě.

Dnes by mnoho mužů se Sealem rádo vyměnilo svůj život. Kdo by jej ale byl ochoten vyměnit v době, kdy zpěvákovi bylo jen dvanáct let, aniž by tušil o možném budoucím osudu zjizveného chlapce? Pravý vítěz by svůj život neměnil, neboť si z něj cestu ke slunci nalezne přes vše.

3 KOMENTÁŘE

  1. zajímavě napsaný článek zase jsem se dozvěděla něco nového o mém oblíbeném zpěvákoví kterého jsem objevila teprve nedávno i když zpívá už delší dobu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here