Lenovo ThinkPad: Nejúspěšnější byznys notebook na světě

0
1466

Obstát v těchto podmínkách, vyžadujících maximální spolehlivost, rychlost, odolnost a výdrž, zkoušelo mnoho počítačů. Nejlépe se zadařilo a dodnes daří strojům řady Lenovo ThinkPad. Jejich historie začíná již v roce 1992, kdy společnost IBM začala pracovat na vývoji kompaktních přenosných počítačů. Pro IBM je již typické, že jejich výrobky nejsou nikdy zatíženy zbytečnými designovými doplňky, zato je jejich vzhed maximálně přizpůsoben praktickému využití. Při pohledu na nejnovější modely notebooků sice posun vpřed určitě poznáme, jak však můžeme vidět na obrázku, základní prvky zůstaly téměř od počátku stejné. Proč taky ne? Heslem těchto strojů je spolehlivost, díky níž spoří čas a peníze, ergonomický design je proto nutností.

Notebooky ThinkPad stanovují již dlouho standardy pro přenosné počítače. Od moderních procesorů a výkonné grafiky až po ultratenkou konstrukci a baterii s velmi dlouhou životností existuje model počítače ThinkPad pro každou podnikatelskou potřebu. Od cenově dostupných strojů řady SL pro drobné podnikání, přes kvalitní a výkonou řadu T až po skutečné pracovní stanice řady W s dotykový monitorem nebo výsuvným desetipalcovým bočním displejem. ThinkPad nabízí řešení i pro uživatele, kteří si zvykli na výhody mininotebooků v podobě malých strojů řady X a pro ty, kteří rádi něco netradičního, je tu originální ThinPad X201 tablet. Očekávejte samozřejmě maximální mobilitu, ThinkPady nejsou počítače, na které by se mělo prášit v kanceláři, proto právě až na cestách a při práci v “terénu” plně oceníte vyladěnou kombinaci jejich vlastností.

Odolnost je další důležitou předností. Rámy notebooků jsou vyrobeny z hořčíkové slitiny, čímž získávají vynikající pevnost vyhovující i vojenským standardům. Při konstrukci se tedy počítalo i s otřesy a nárazy z větší výšky. Počítače pochopitelně nejsou nezničitelné, ale nejeden spokojený uživatel potvrdí, že vydrží odpradu hodně.

V roce 2005 koupila společnost Lenovo divizi IBM pro výrobu osobních počítačů a od té doby pokračuje ve vývoji a výrobě těchto pověstných strojů. Věřme, že i nové vedení udrží ještě dlouhou dobu úroveň spolehlivosti a výkonu, kterou si hranaté černé notebooky ThinkPad za bezmála dvacet let své existence právem vydobyly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here