Earl Nightingale: Poselství, které inspirovalo milióny lidí!

8
2529

Narodil se v roce 1921 a o dvanáct let později jeho otec odešel od rodiny. Earl a jeho dva sourozenci zůstali sami s matkou. V této době již to byly tři roky, po které mladý Earl neúnavně hledal. Hledal odpověď na otázku, která mu jako dítěti nedala spát: Zdálo se, že na chudém předměstí nikoho netrápí nedostatek prostředků k rozvoji hodnotného života. Pro mladého Earla ale byla myšlenka na lepší život tím, nad čím přemýšlel každým dnem. Díky tomu od svých devíti let pravidelně navštěvoval knihovnu a četl, poháněn nadějí, že nalezne to, co hledá. A skutečně, stovky a tisíce hodin strávených studiem nejvýznamnějších náboženských, filozofických a psychologických děl se později projevily jako oceán moudrostí, ze kterého vystoupila jediná křišťálová odpověď na Earlovu dětskou otázku: “Proč určití lidé žijí ubohé životy, zatímco druzí jsou šťastní a užívají si prosperity?”<

Již v sedmnácti letech ho spalující touha uniknout z chudého předměstí přiměla k tomu, aby vstoupil do námořních vojenských jednotek, kde začala jeho kariéra hlasatele u rádia. Poté, co Earl Nightignale jako jeden z dvanácti námořníků přežil nálet na Pearl Harbor, vrátil se na pevninu a přijal práci u začínající rádiové stanice. Jak Earlova hvězda stoupala, získal místo u národní rozhlasové stanice a jeho hlas začal být známý postupně po celém území Spojených států.

Finanční efekt z nastartované kariéry byl natolik výrazný, že se rozhodl odejít do důchodu ve věku 35 let. Vydělané peníze investoval a koupil pojišťovací společnost Franklin Life Insurance Agency. Vrozená touha předávat inspirativní myšlenky mu vnukla nápad, díky kterému byly ovlivněny životy lidí na celé zeměkouli. Nápad to byl vskutku prostý – každou sobotu ráno měl Earl připravenou řeč ke svým prodejcům, jejímž hlavním cílem bylo inspirovat je k tomu, aby byli těmi nejlepšími prodejci, kterými dokážou být. Obchodníci si na jeho pravidelné povzbuzování natolik navykli, že když měl Earl odjet na měsíc rybařit, žádali ho o způsob, jakým se s nimi může dělit o své myšlenky, i když s nimi nebude.

Earl dlouho přemýšlel nad tím, co jeho obchodníci potřebují slyšet nejvíce a co bude za doby jeho nepřítomnosti zdrojem trvalé a hodnotné inspirace pro jejich rozvoj. Jak později sám popisoval, jednoho dne večer mu všechny informace, které získal ze stovek knih a rozhovorů s nespočtem úspěšných lidí, splynuly do jediné myšlenky. Vše, co kdy četl v Novém zákoně, Koránu, myšlenkách Buddhy, Lao Tse, nebo Emersona, do sebe zapadlo. Každý z nich a mnoho dalších autorů o tom psalo, přesto nikdo stejným způsobem.

Ihned sedl k psacímu stolu a začal psát poselství, které v něm dřímalo desítky let. Jeho objev byl natolik známý a dostupný každému, ale přesto byl pro většinu lidí díky jejich nepochopení tajemstvím. Proto Earl nazval svoji nahrávku The Strangest Secret – Nejneobyčejnější tajemství. Jakmile si ji poslechli jeho zaměstnanci, ihned vyžadovali kopie pro svou rodinu, přátele a známé. Jelikož Earl ve svém poselství opravdu odhalil tajemství ke skutečně úspěšnému životu, za krátkou dobu prodal přes milión kopií a jeho nahrávka získala ocenění Zlaté desky.

Jakmile jeho věhlas rapidně stoupl, začal vystupovat na mnoha stanicích a předávat své myšlenky celému světu. Do své smrti v roce 1989 stihl nahrát více než 7000 rádiových řečí a 250 audio nahrávek, které posluchače dodnes motivují k osobnímu růstu a snaze o lepší život. Jeho žena Diana se poté stala člověkem, který nese závazek předávat inspirující myšlenky dalším generacím, aby i ony mohli těžit ze studnice moudrostí tohoto neobyčejného muže. Nechte se i vy inspirovat na cestě k lepšímu životu a okuste i ve svém životě účinky toho nejneobyčejnějšího tajemství na světě…

8 KOMENTÁŘE

  1. nepřipadá Vám tento způsob autopropagace trochu pod Vaši úroveň? Nemyslím to, že odkazujete na svůj shop, ale to, že se pod to nepodepíšete.

  2. Hezké pondělní ráno, vážený čtenáři Count Earl II, takové tvrzení je nepodložené. Může se jednat o majitele stránek i nemusí. A pokud se o něj nejedná, pak jej vaše tvrzení poškozuje. Každopádně jako u každého příspěvku v diskuzi mažeme komerční linky. Se srdečným pozdravem, Petr Štěpánek, Dreamlife.cz Executive

  3. Dnes jsem si poslechl jeho audiokazetu a musím potvrdit, že je to skutečný motivátor a díky němu vzniklo odvětví osobního rozvoje. Pochopil jsem, proč ho doporučuje Robert Kiyosaki. Oba dva autoři jsou velmi duchovně založení lidé, kteří dosáhli velkého úspěchu díky své víře, odhodlání a cílu. Oba dva mají unikátní myšlenky díky nimž by všichni mohli dosáhnout svého.

  4. Dají se někde v Česku sehnat jeho nahrávky. Jestli ano, prosím napište mi na mail, jak se k nim mohu dostat. Děkuji.

  5. Vážený čtenáři count earl II,

    jako autor tohoto článku, pod kterým jsem samozřejmě podepsaný, se divím Vašemu komentáři. Nerozumím tomu, proč považujete článek za propagaci pana Hassmana. Článek o knize Viktroa Frankla také není reklamou na překladatele té konrétní knihy, stejně tak jako není tento můj článek reklamou na pana Hassmana coby překladatele Earlovy nahrávky. Věřím, že mu je naopak mnoho lidí vděčných za tuto službu, bez které by tento skvost osobního rozvoje nedostal k tisícům lidí, kteří nerozumí nahrávce v originálním znění.

    S přáním úspěšného dne, Petr Gogolín.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here