Earl Nightingale: Nejneobyčejnější tajemství

1
6409

Narodil se v roce 1921 a o dvanáct let později jeho otec odešel od rodiny. Earl a jeho dva sourozenci zůstali sami s matkou. V této době již to byly tři roky, po které mladý Earl neúnavně hledal. Hledal odpověď na otázku, která mu jako dítěti nedala spát: Zdálo se, že na chudém předměstí nikoho netrápí nedostatek prostředků k rozvoji hodnotného života. Pro mladého Earla ale byla myšlenka na lepší život tím, nad čím přemýšlel každým dnem. Díky tomu od svých devíti let pravidelně navštěvoval knihovnu a četl, poháněn nadějí, že nalezne to, co hledá. A skutečně, stovky a tisíce hodin strávených studiem nejvýznamnějších náboženských, filozofických a psychologických děl se později projevily jako oceán moudrostí, ze kterého vystoupila jediná křišťálová odpověď na Earlovu dětskou otázku:

“Proč určití lidé žijí ubohé životy, zatímco druzí jsou šťastní a užívají si prosperity?”

earl

Již v sedmnácti letech ho spalující touha uniknout z chudého předměstí přiměla k tomu, aby vstoupil do námořních vojenských jednotek, kde začala jeho kariéra hlasatele u rádia. Poté, co Earl Nightignale jako jeden z dvanácti námořníků přežil nálet na Pearl Harbor, vrátil se na pevninu a přijal práci u začínající rádiové stanice. Jak Earlova hvězda stoupala, získal místo u národní rozhlasové stanice a jeho hlas začal být známý postupně po celém území Spojených států.

Finanční efekt z nastartované kariéry byl natolik výrazný, že se rozhodl odejít do důchodu ve věku 35 let. Vydělané peníze investoval a koupil pojišťovací společnost Franklin Life Insurance Agency. Vrozená touha předávat inspirativní myšlenky mu vnukla nápad, díky kterému byly ovlivněny životy lidí na celé zeměkouli. Nápad to byl vskutku prostý – každou sobotu ráno měl Earl připravenou řeč ke svým prodejcům, jejímž hlavním cílem bylo inspirovat je k tomu, aby byli těmi nejlepšími prodejci, kterými dokážou být. Obchodníci si na jeho pravidelné povzbuzování natolik navykli, že když měl Earl odjet na měsíc rybařit, žádali ho o způsob, jakým se s nimi může dělit o své myšlenky, i když s nimi nebude.

Jeho nejneobyčejnější tajemství si můžete poslechnout zde:

Earl dlouho přemýšlel nad tím, co jeho obchodníci potřebují slyšet nejvíce a co bude za doby jeho nepřítomnosti zdrojem trvalé a hodnotné inspirace pro jejich rozvoj. Jak později sám popisoval, jednoho dne večer mu všechny informace, které získal ze stovek knih a rozhovorů s nespočtem úspěšných lidí, splynuly do jediné myšlenky. Vše, co kdy četl v Novém zákoně, Koránu, myšlenkách Buddhy, Lao Tse, nebo Emersona, do sebe zapadlo. Každý z nich a mnoho dalších autorů o tom psalo, přesto nikdo stejným způsobem.

Ihned sedl k psacímu stolu a začal psát poselství, které v něm dřímalo desítky let. Jeho objev byl natolik známý a dostupný každému, ale přesto byl pro většinu lidí díky jejich nepochopení tajemstvím. Proto Earl nazval svoji nahrávku The Strangest Secret – Nejneobyčejnější tajemství. Jakmile si ji poslechli jeho zaměstnanci, ihned vyžadovali kopie pro svou rodinu, přátele a známé. Jelikož Earl ve svém poselství opravdu odhalil tajemství ke skutečně úspěšnému životu, za krátkou dobu prodal přes milión kopií a jeho nahrávka získala ocenění Zlaté desky.

Jakmile jeho věhlas rapidně stoupl, začal vystupovat na mnoha stanicích a předávat své myšlenky celému světu. Do své smrti v roce 1989 stihl nahrát více než 7000 rádiových řečí a 250 audio nahrávek, které posluchače dodnes motivují k osobnímu růstu a snaze o lepší život. Jeho žena Diana se poté stala člověkem, který nese závazek předávat inspirující myšlenky dalším generacím, aby i ony mohli těžit ze studnice moudrostí tohoto neobyčejného muže. Nechte se i vy inspirovat na cestě k lepšímu životu a okuste i ve svém životě účinky toho nejneobyčejnějšího tajemství na světě…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here