Chongwe River Camp: Není kemp jako kemp

0
1513

Vydejte se do zambijského národního parku Lower Zambezi, na jehož spodní hranici, přímo na soutoku řek Zambezi a Chongwe, najdete malou osadu Chongwe River Park. Jistě nebude trvat dlouho a do vaší paměti se neoddělitelně zaryjí fascinující africké scenérie a dokonalý výhled na volně žijící divoká zvířata. Odložte si zavazadla do stínu mohutných akácií a začněte si naplno užívat všech možností, které vám tento cenami ověnčený resort může nabídnout.

Prvotřídní servis, luxusní ubytování a dech beroucí výhled zde získává punc samozřejmosti. Ať už jste sem přijeli odpočívat, nebo snad chcete neúnavně hledat další a další dobrodružství, rozhodně jste na správném místě. Vyberte si, kde budete po několik nocí „skládat svou hlavu“ – máte totiž několik možností. Základem jsou prostorné stany pro dvě osoby, do detailu vybavené přísně vybranými přírodními materiály, ve kterých dominuje kvalitní postel s dokonale pohodlnou matrací. Stany poskytují dokonalý stín v parných letních odpoledních a součástí každého z nich je stylová venkovní koupelna, ve které si můžete vychutnat osvěžující sprchu přímo pod hvězdami.

Ještě o trochu vetší komfort najdete ve dvou stanových přístřešcích Albida a Cassia, kde vám bude plně k dispozici soukromý komorník nebo vlastní bazén pod širým nebem. Pokud cestujete ve větší skupině, nemůžeme nezmínit Chongwe River House, do něhož se vejde až osm lidí. Přímo z verandy potom můžete sledovat nic netušící zvířata, která chodí pít k protějšímu břehu řeky

Ale to už se dostáváme k volnočasovým aktivitám. Safari je zřejmě tou nejoblíbenější možností, které se vám zde otevírají, proto si rozhodně doma nezapomínejte foťák či kameru, ať později svoje zážitky můžete sdílet se svými blízkými. Za zvířaty se můžete vydat pěšky, autem a nebo třeba na kánoi či člunu. A nakonec vlastně ani nikam chodit nemusíte, protože, jak popisují dřívější hosté, není problém spatřit procházejícího leoparda přímo z vaší terasy! K dalším zvířatům, která okolí Chongwe River Camp hojně navštěvují, patří například sloni a lvi. Radost vám jistě přinese i rybaření v řece, pokud vám ovšem nebude vadit, že všechny ryby budete muset propustit zpátky do vody. Dokonalá souhra s přírodou totiž ani žádnou jinou možnost nepřipouští

A ještě v jednom ohledu Chongwe River Camp naplňuje aspekty zodpovědného a etického cestovního ruchu. Ze svých příjmů nemalými částkami podporuje domorodé obyvatelstvo, a tím celkově rozvíjí danou oblast. Místní obyvatelé vám na oplátku v případě zájmu zajistí prohlídku jejich sídla, kde můžete dokonale poznat bohatou lokální kulturu a životní styl.

Ubytování ve stanu mimo sezónu pořídíte již od 550 dolarů/noc, v hlavní sezóně, která probíhá v srpnu a v září, ceny šplhají až na 900 dolarů za stan a 1100 dolarů za Albidu a Cassiu.Chongwe River House vás během sezóny vyjde na 800 dolarů za osobu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here