Bowers & Wilkins: Hudba z ráje

0
1247
Plastovou reprosoustavu přehrávající prostorový zvuk přibalenou k DVD přehrávači, to vše za akční cenu 3999 Kč, seženete v jakémkoliv hypermarketu. Škodu Favorit s polepy Pioneer, křiklavými barvami a výkonem audiosoustavy v řádu stovek wattů najdete na každém tuningovém srazu. Co je však k vidění jen u lidí, kteří požadují nejlepší možný zážitek z hudby, jsou reprosoustavy značky Bowers & Wilkins.
 Britský šarm zahalený do pláště z nadčasového designu a dotažený k dokonalosti použitím vybraných materiálů, učaruje zaručeně každému. Ať už si užíváte kosmopolitního života v moderní vile nebo prosazujete návrat k přírodě obýváním jeskyně, výrobky B&W promění každý interiér v uměleckou galerii.
 Zapomeňme na Komenského a udělejme malou revoluci – nebudeme postupovat od jednoduššího ke složitějšímu, ale hned na začátek vám představíme ten nejtěžší kalibr! Při pohledu na model Nautilus vás mohou napadnout pouze dvě myšlenky: designér byl blázen nebo designér byl génius! Intenzivní pětiletý vývoj ukázal, že tvar šneka ideálně eliminuje i tu nejmenší rezonanci, díky čemu je zaručen nejlepší možný výsledek. Zvuk linoucí se z jeho útrob vás totiž okouzlí natolik, že pokud si pustíte nahrávku zachycující kulomet v plné palbě, ucítíte ve vzduchu střelný prach! Ve skutečnosti, kdyby nebyl Nautilus tak skvělý, možná by dnes nezvýšil cenu z 1,5 milionů za pár na celé 2 miliony. Důvod? Velmi prostý. Toto mistrovské dílo vytvořilo tak ohromnou poptávku po celém světě, že kapacity výrobního závodu jsou už naprosto nedostačující, a proto si počkáte minimálně rok, než překvapíte přátele šnečí rodinkou ve vaší poslechové místnosti.
 Neslušelo by se, aby óda na radost připadla pouze jedinému výrobku, a proto vám představujeme nejbližší řadu k vrcholovému Nautilusu, která nese označení 800. Světovou raritou je diamantová membrána výškového měniče, která zajišťuje ty nejčistší možné tóny a asi 10 dalších technologických zázraků, jejichž popis by vydal na samostatný článek… Aby ve vašem interiéru vše náležitě ladilo, vyberete si z mnoha vnějších barevných provedení, od červeného ořechu, přes třešeň až po magicky temný černý jasan. Může vás těšit pomyšlení, že za 660 000 Kč dostanete pár špičkových reproduktorů, který stojí v každém druhém profesionálním nahrávacím studiu. Chci jen připojit malé upozornění – až vám dorazí dodávka s těmito krasavci přede dveře, nespoléhejte na to, že je za vás převezme manželka, která má volné dopoledne. S hmotností přes 250 kilogramů si poradí jen parta stěhováků.
 Otázka na závěr: Co vznikne, když spojíte jednoho z nejlepších světových designérů a 40 let výročí založení značky B&W? Kenneth Grange, který pracoval pro firmu Kodak a vytvořil vzhled londýnských taxi, dostal jednoduché zadání – navrhni reproduktor pro sebe. Výsledkem je krásný solitér Signature Diamond, dostání v provedení bílého nebo černého laku kontrastujícím s výškovou ozvučnicí z italského mramoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici, všech 600 kusů bylo vyprodáno dřív, než první opustil výrobní halu. Takže nezbývá nic jiného než sledovat aukce a modlit se…
 …Bože, uchovej pro nás Bowers & Wilkins navěky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here