Bikiny z briliantů: Kolik místa zabere 150 karátů

1
1757

A máme tu jednu specialitku, zejména pro velmi velmi náročné ženy. Nejdražší bikiny planety. Nejen, že pevně drží titul nejdražších dvoudílných plavek na světě, ale rovnou se staly nejdražším oděvem prokládaným diamanty.

Corporate Gladiators
Tučná cena za minimum

Přestože bikiny na ženě nejsou téměř vidět, jejich cenovka je velmi tučná. Plných 700 000 000 korun. Podepisuje se na tom obdivuhodná designérská práce Susan Rosetové ve spolupráci s firmou Steinmetz Diamonds, což je absolutní špička v produkci briliantových kamenů. Je až s podivem, jak tak velké kusy diamantů mohou udržet tak tenké nitky, rovněž poseté drobnými diamanty. Steinmetz Diamonds se pyšní jiným údajem, pro ně mnohem zajímavější než počet nul na cenovce. Přednost dávají údaji, kolik karátu celkově si zákaznice odnáší. Přestože nejdražší bikiny planety zahalují krásu ženského těla velice skromně, honosí se více 150 karáty těch nejprvotřídnějších diamantů.

Ústřednímu motivu spodního dílu plavek dokonce vévodí jeden z nejvzácnějších, 51 karátový diamant, zbroušený do tvaru hrušky. Na to že se jedná o tak vzácný diamant, to není žádná malá hruštička, ale opravdová hruška. Dále jsou bikiny osázeny párem 15 karátových kruhů, několika osmi-karátovými kapkami, jakoby stékajícími ze svrchního dílu a mnoha dalšími drobounkými brilianty. Vše, co není navrženo z diamantů, je pro změnu vyrobeno z extrémně kvalitní platiny, která k briliantům barevně dobře zapadá.

Do muzea ideální, na pláž ne tolik…

Jako špičková ukázka designu se plavky s takovou cenou hodí spíše do vyhlášeného muzea jako naprostý unikát, než plavky pro běžné a hlavně pohodlné nošení. Možná, že se uplatní jako hezký dárek například k výročí svatby, ale na plážích přesto asi zůstanou populárnější plavky o něco levnější… neméně přitažlivé.

Čtěte také: Když se impresionisté spojí s diamanty

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here