Ze Singapuru: Když se impresionisté spojí s diamanty

0
1513

Nejcennější diamanty, šperky nejvyšší možné kvality i díla předních impresionistů jako například Joana Mira, Keesa van Dongena nebo Paula Signaca. Jedinečný design broušený klasikou diamantů a především nezvyklá kombinace umění – tak by se dala charakterizovat tato výstava soudobého impresionistického umění i nejnovější kolekce šperků Sotheby´s Diamonds.

Kreativní ředitel James De Givenchy za svou dobu působení v Sotheby´s Diamonds představil a definoval nové trendy a především jedinečnost a haute couture nejen ve šperkařství. Dokázal spojit diamanty s ocelí, platinou a gumou v kombinaci s neobyklými tvary a barvami a obohatil tak svět také o nový druh umění. A možná o fenomén. Vaše oblíbená ranní káva vám jistě bude chutnat ještě o něco více s kávovou lžičkou z oceli posázenou diamanty, co říkáte? Zrovna tak si můžete pořídit ebonové náramky s diamanty či pestrobarevné a hodně výrazné prstýnky.

Sotheby´s Diamonds prezentuje luxus, kvalitu a neotřelost, čímž se liší od mmohé konkurence. Na této singapurské výstavě to dokázaly především visací diamantové naušnice ve tvaru a v barvě žlutavých hrušek. Pokud vás ale neláká vše, co se třpytí, můžete se zasnít při pohledu na umělecká díla Fernanda Légera, Pierre-Augusta Renoira, Gerharda Richtera, Andyho Warhola i Lucia Fontany. Proč mluvím v přítomném čase?

Protože exhibice, která proběhla v Singapuru 21. – 22. května, měla o týden později opakování v Grand Hyatt Hotel v Hong Kongu a ta samá výstava na vás čeká v nejbližších dnech (konkrétně 17. – 23.června 2011) v nedaleké britské metropoli. Impresionisté do Londýna lákají stále více lidí z řad studentů z celého světa, velkolepá ukázka světově nejdražších a nejprecizněji vyrobených  šperků zase fascinuje všechny bez výjimky.

Singapur byl debut, zde se zrodila myšlenka spojit novodobé umění s velkolepým designem. Zřejmě to patří k sobě. Hodnoty můžeme nalézat v obou směrech, nebo si vybrat, čím se necháme inspirovat a okouzlit. Takže ještě jednou: příští týden se výstava opakuje v Londýně. Necháte si takovou podívanou ujít?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here