Azimut 86S: Rychlost a elegance

2
2087

Italský design, luxusní interiér, výkon hodný výrobních linek Maranella, slaná vůně otevřeného moře a chromovaný nápis Azimut doplněný o rudé 86S. Neurony spínají a Vy si uvědomíte, že řeč bude o něčem, co právě Azimut dovedl k dokonalosti, řeč bude o luxusních motorových jachtách.

Každému, kdo kdy stál na přídi rozrážející zvlněnou hladinu a přivíral oči před ostrými paprsky slunce, plesá srdce nad skvosty vyplouvajícími ze suchých doků italského Azimutu. Pokud sestavíte rovnici, kde za neznámé dosadíte charisma vozů Ferrari, osobitost interiérů Rolfa Benze a preciznost hodinářů Breguet, tak jako výsledek Vám vyjde právě Azimut 86S. 

86S je vlajková loď v čele flotily Azimutů začátkem třetího tisíciletí. Je nejrychlejší ze všech (45 uzlů), nejsilnější ze všech (4000 námořních koní). Je jako šperk Bvlgari, do kterého zasadíte dvakrát 16 válců, zvýšíte hmotnost na 62 tun a nádrž naplníte 6.000 litry vysokooktanového paliva. Pod designem podepsáni Stefano Righini a Carlo Galeazzi, dva veteráni návrhů Azimutů, kteří nápadným „S“ v názvu modelu naznačují, že tato loď je ještě něco víc než luxusní motorová jachta. Azimut 86S je kabriolet. Respektive něco mezi Coupé-Cabriolet a SW. Zkrátka stisknutím jediného tlačítka přeměníte velkou část hlavní paluby z luxusního obýváku na otevřený prostor pod širým nebem.

Dokonale sladěné prvky do nejmenších detailů promyšleného interiéru, ohromující plasmová obrazovka, romantické večeře s tisíci hvězdami nad Vámi a sladké zakončení vzrušujícího dne, přesně to a mnohem víc Vás čeká, pokud převedete na účet společnosti Azimut Yachts 2.345.000EUR. Za několik měsíců Vás bude v docích společnosti čekat Váš vlastní Azimut 86S. Po instruktáži a slavnostním předání klíčků si už stačí jen pustit Suede – She’s in fashion na výkonné Hifi soustavě a vyplout. Tato skladba je sice o překrásné dívce, ale ke komu jinému chcete Váš nový klenot přirovnat? Uznejte 60 tun vinylesterové pryskyřice, skelné vaty, uhlíku a aramidových vláken už nezní tak hezky.

V přístavu v Rimini vyzvednete Vaši přítelkyni a několik dalších přátel a vydáte se přímo do Benátek, jediného místa na světě, kde se můžete nechat unášet obdivnými pohledy kolemjdoucích v centru města. Proplujete kanálem svatého Marka a vychutnáte si pomalou plavbu podél historického Pallazo Ducale a barokního kostela Santa Maria della Salute.

zimut 86S je pro svého majitele vstupenkou do světa významných a vlivných osobností. Díky jeho vlastnictví můžete v korespondenci očekávat osobní pozvánky do prvních řad přehlídek takových návrhářů jakými jsou Karl Lagerefeld nebo Giorgio Armani. Prestižní filmové festivaly budou toužebně očekávat Vaši přítomnost a dveře prezidentských apartmá pěti-hvězdičkových hotelů Vám budou vždy otevřeny.

Délkou 26 metrů a šířkou bezmála 6 metrů (pro 2/3 lodi) byl vytvořen dostatečný prostor pro rozsáhlý interiér, který je rozdělený na dvě plnohodnotné paluby. Zhruba čtvrtina podpalubí je věnována strojovně s dvěma motory o výkonech 2000 námořních koní a pohonu vodní vývěvy, který je konstruován tak, aby generoval minimální vibrace a hladinu hluku, téměř nedoléhající k ložnicím umístěným na přídi.

Na hlavní palubě pohodlně usadíte více než dvě desítky případných hostů, ať už do měkkého posezení na otevřené zádi nebo do pečlivě čalouněných sedaček a křesel pod roztažitelnou střechou v obývací části spojené s kormidelním můstkem. Do podpalubí vedou dvě stočená schodiště, prvním sestoupíte do prostoru čtyř ložnic. Tři z nich jsou pro hosty, každá s koupelnou a sprchovým koutem. Čtvrtá ložnice je doslova královské velikosti, s posezením, tuctem čirých oken pro překrásný výhled, plazmovou televizí, DVD a Hifi sestavou, velkou koupelnou a ještě větším sprchovým koutem. Druhé schodiště pak vede do kuchyně s jídelnou, ke které je připojena ložnice případného personálu s vlastním sociálním zařízením. Vy se ale vrátíte zpět na hlavní palubu, do křišťálových sklenic rozlijete vychlazené Martini a s chutí oliv v ústech budete odpočívat v blížícím se letním soumraku.

Co říct závěrem? Azimut si zaslouží své místo na slunci a je pravdou, že vrhá stín na nejednoho dalšího výrobce motorových jachet. 86S má tři menší sourozence, ale právě 86S je vystřeluje daleko před konkurenci. Je ztělesněním luxusu, exklusivity a my se nemůžeme dočkat dne, kdy nám do vlastních rukou přijde obálka z italských doků se zprávou „Platba byla přijata, výroba Vašeho Azimutu 86S byla zahájena.“

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here