Axel Hotel otvírá svou náruč všem gayům a lesbičkám

0
1606

Na začátku jsem měl sen. Chtěl jsem otevřít hotel pro homosexuální společnost, tedy mou společnost. Místo, kde bude doceněna různorodost, a které naplní úcta a tolerance. Jsem hrdý na to, že jsem první, kdo podobný hotel otevřel,“ takto hodnotí svoje snažení Juan Julia, zakladatel a majitel prvního hotelového řetězce, který své služby soustředí na homosexuální menšinu. A vypadá to, že mnoho lidí dokáže toto snažení ocenit – před několika měsíci totiž v argentinském Buenos Aires otevřel již druhý takový hotel. Ten první stojí v Barceloně.

Samotné zhruba třímilionové Buenos Aires urazilo dlouhou cestu od doby, kdy bylo pod vojenskou diktaturou, a lidé se kvůli své sexuální orientaci mohli dostat do vězení. Letos to bude pět let, kdy město legalizovalo svazky osob stejného pohlaví. Každoročně tam gayové a lesbičky, tvořící asi dvacet procent všech turistů, utratí přes 600 milionů dolarů a hotel Axel pravděpodobně toto číslo ještě navýší.

Stojí v jedné z nejstarších částí města v samotné kolébce tanga, San Telmu. To na jednom místě koncentruje velké množství restaurací, barů, diskoték a obchodů, které jsou vystavěny v původních rekonstruovaných domech z 19. století. Z každé uličky je tady cítit smyslnost tanga, a bohatý noční život vytváří ze San Telma centrum veškerého homosexuálního dění.

Hotel přitom vše dokonale dokresluje. Jeho 48 pokojů je navrženo s důkladnou pečlivostí a se smyslem pro detail. Všechny jsou zvukotěsné, klimatizované a komfortní ve všech ohledech. V každém narazíte na postel královských rozměrů, pokojová služba je samozřejmostí a nejsou opomenuty ani další standardní detaily jako plazmová televize, přehrávač iPod či hydromasážní vana nebo sprcha.

Interiér hotelu je spojen se zvučnými návrhářskými jmény, jako jsou Ludwig Mies van der Rohe či Eileen Gray. Jak známo, právě homosexuální menšina si velmi často na design a styl potrpí. A jelikož páry nemají děti, rády se obklopují luxusními a dobře vypadajícími věcmi. I proto jim autoři hotelu takto vychází vstříc. Součástí je i restaurace, koktejlový bar, vířivka, lázně s vyhřívaným bazénem a finská sauna. Specialitou je pak venkovní bazén s průhledným dnem, zcela fascinující každého návštěvníka, jenž ze vstupní haly upře svůj pohled vzhůru k nebi.

V každém patře hotelu je studovna s volně dostupnými knihami a časopisy, zejména s tématikou, kterou zdejší hosté zcela jistě ocení. K vyhledání potřebných informací jsou připraveny počítače připojené k internetu nebo bezdrátový internet, ke kterému se lze pochopitelně připojit z kteréhokoliv místa v hotelu. Pro různá soukromá jednání a schůze návštěvníků je možné využít samostatnou konferenční místnost, plně vybavenou nejnovějšími audiovizuálními technickými prostředky.

Ke konzumaci jídla lze volit mezi hřejivou atmosférou vnitřní restaurace a osvětlenou zahradní terasou. Kuchyně je tvořena širokou škálou různých jídel, kombinovanou pravými argentinskými specialitami. Venkovní bar je pak ideálním místem například pro půlnoční koktejl spojený s poslechem hudby a nerušeným pozorováním hladiny prosvětleného bazénu. Vše je zkrátka uzpůsobeno tak, aby si všichni mohli užít příjemné a intimní chvíle, zcela nerušené venkovním děním velkoměsta.

Prakticky stejné vybavení a atmosféru nabízí i starší bratříček z Barcelony, který byl otevřen již v roce 2003. Liší se v podstatě pouze počtem pokojů, kterých je zde 66. Ceny za ubytování se v obou hotelech odvíjí podle vybraného pokoje, průměrně však jedna noc vyjde v přepočtu na 4 až 5 tisíc českých korun.

Hotel Axel je všude prezentován jako „heterofriendly“, což znamená, že jsou v něm vítání všichni, bez ohledu na sexuální orientaci. Jak už bylo zmíněno v úvodu, základem všeho je tady tolerance a majitel hotelů Axel chce takto bojovat za vyšší toleranci homosexuálů ve společnosti. Základní filozofií hotelu je proto „být otevřený a volně přístupný všem zájemcům o nadstandardní ubytování“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here