Rezidence Theva: Luxus a spiritualita Srí Lanky

0
1584

Rezidence Theva se nachází v Kandy v samém středu ostrova. Překrásný hornatý kraj nabízí úplné splynutí s krásou země s bohatou kulturní tradicí. Iniciace začíná ponořením se do obrovského hotelového bazénu, který vypadá, jako by vytékal přímo z hor. Pak při relaxaci v hotelovém baru objevíte neodolatelný výhled do údolí. Jedná se jednu z nejlepších destinací pro milovníky přírody – uchvátí vás bohatství rostlin i rozmanitost živočichů. Každodenní pohledy z terasy hotelu jsou velmi proměnlivé a exotické.

Všech deset pokojů Rezidence Theva je bílých od podlahy až po strop. Odstíny oranžové a jiných živých barev dodávají interiérům osvěžení. Luxusní pocit umocní nábytek vyrobený z těch nejkvalitnějších tropických dřev. Celkový dojem je velmi uklidňující a tiší rozjitřené nervy moderních cestovatelů. Dejte si relaxační koupel a prožijete okamžiky intenzivního odpočinku.

Z hotelových balkonů můžete obdivovat krásy nezapomenutelné krajiny Kandy. Starověké bývalé hlavní město má neopakovatelnou hluboce spirituální atmosféru. Na břehu uměle zbudovaného jezera stojí jedna z nejsvětějších buddhistických památek – Chrám Zubu. Je v něm uložena jediná dochovaná relikvie po Buddhovi – jeho zub. Král Srí Lanky pro něj nechal postavit speciální chrám a jeho střechu nechal pokrýt zlatem. Chrám je neustále navštěvován proudy poutníků a i vy můžete u jeho bran koupit květinovou obětinu a poklonit se před některým z oltářů.

V Kandy je také jedna z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Můžete zde obdivovat fantaskní alej Cookových borovic pitoreskních tvarů, nebo fíkus benjamín, který se rozrostl do plochy 250 m2. V botanické zahradě potkáte tlupy potulujících se opiček a hejno obrovských kaloňů. Nadchne vás bohatá expozice orchidejí, které ve zdejším podnebí nepotřebují skleník.

Srí Lanka je unikátní místo v Indickém oceánu plné duchovní síly, kde si odpočine vaše tělo i duše.

Za jednu noc v Rezidenci Theva zaplatíte od 3 000 do 10 000 Kč. Rezervace a další informace jsou vám k dispozici na webových stránkách hotelu www.theva.lk.
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here