Ať to lítá! Aneb cestování se stylem!

0
1214

Představte si, že jdete na návštěvu k obchodnímu partnerovi do jeho nově zařízené rezidence na první návštěvu. Jste nadšeni architekturou a dekoracemi, vše je prostě perfektní. Hostitel navrhne, že zajdete společně na večeři a vy se ihned začnete obávat dlouhé cesty autem do centra metropole, vždyť jste právě přicestovali. Ovšem pokud je váš obchodní partner moderní, čeká vás nepřeberné množství emocí, mezi které nuda rozhodně nepatří! Protože proč cestovat limuzínou, když máte vrtulník?!

A to vrtulník ne ledajaký… V dnešním světě znamená čas peníze a nikdo nechce zbytečně čekat. Proto existuje několik společností, které se tomuto trendu odvážně přizpůsobily a své civilní, vojenské či záchranářské speciály zatížily stovkami kilo nejjemnější kůže, ručně zpracovávaného dřeva a špičkovou elektronikou! Stačí mít volnou plochu sto metrů a dále od svého domu a můžete vesele vzlétat vstříc všem dobrodružstvím! Ať už je to obchodní jednání v centru města, romantická večeře s přítelkyní nebo lyžování ve vysokých horách na neporušených svazích, pohodlnější způsob přepravy jednoduše neexistuje.

Jméno firmy Sikorsky se stalo skoro synonymem pro špičkové vrtulníky, a tak je nasnadě, že právě z její produkce pochází jeden z nejluxusnějších strojů nesoucí označení S-92. Připravte se na zdrcující výkon, bleskovou rychlost a královský komfort… V kabině usadíte přes 9 cestujících, kteří si během letu mohou klidně povídat díky speciálnímu akustickému těsnění nebo sledovat krajinu z výšky přes čtyři tisíce metrů. Helikoptéra se svojí délkou 21 metrů zahanbí menší trysková letadla a ohromný vnitřní prostor donutí majitelé jetů plakat… Za velikost se samozřejmě platí a základní cena se pohybuje kolem 350 milionů korun.

Dalším známým výrobcem je firma Bell, která se honosí modelem 430. Rozdíl mezi S-92 a 430 je jako mezi robustním Rolls-Roycem a atletickým Ferrari, a tak si každý vybere podle svých preferencí. Bell naděluje svému vrcholnému modelu ručně prošívané kožené potahy, stereo systém s dálkovým ovládáním a nepřeberné množství kombinací barev koberečků, dřeva, čalounění… Aby byl váš tvůrčí potenciál opravdu využit, Bell ve spolupráci s Edwards & Associates Inc. nabízí jedinečnou službu – vnější nátěr provedený přesně podle vašeho vkusu a fantazie! Stačí si trochu připlatit k základní ceně kolem 65 milionů korun a můžete se po obloze vesele prohánět s helikoptérou maskovanou třeba za tygra…

Přemýšlíte nad tím, co je potřeba pro to, abyste svou novou přerostlou hračku mohli užít i v sedadle pilota? Společnost Bell nabízí kompletní výcvik, který vás za 40 hodin létání, 20 hodin vzdělávání a spousty samostudia přivede k vlastnímu pilotnímu průkazu. Potřebujete jen ovládat anglický jazyk, být starší 17 let a zaplatit kursovné kolem 1 250 000 korun. Rezervujte si tedy letenky do Texasu, kde se nachází školící středisko, a vzhůru do oblak!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here