Antilia: Bydlení nejbohatšího Inda opředené tajemstvím

0
4247

O tom, co byste udělali, pokud by vám štědrý příbuzný daroval pár milionů, máte dokonale jasno? Pořídili byste si vysněné bydlení. A jak bydlí ti, kteří se na nějaký ten milion ohlížet zrovna nemusejí? Jestli vás to zajímá, pojďme se podívat blíže na takový luxusní domov.antilia

Bydlení pro nejbohatšího Inda

Obytný komplex nazvaný Antilia si dal postavit Mukesh Ambani, Ind, který ve své zemi drží status nejbohatšího člověka a zároveň se dokázal dostat celosvětově i do dvacítky nejmovitějších osob. V roce 2016 podle časopisu Forbes čítal jeho majetek 23,5 miliard.
Není tedy divu, že domov pana Ambaniho tomu odpovídá. Mrakodrap měří 173 metrů a disponuje rozlohou rovnou 27 pater, do nichž samozřejmě jejich obyvatelé nemusejí šlapat pěšky, ale sveze je hned devět výtahů. V podstatě má ovšem blíže svou výškou k šedesátipodlažní budově, v některých patrech jsou totiž stropy zvýšeny na dvojnásobek.

1019101005091

Rozmar znuděného boháče?

Velkolepý projekt vznikal mezi lety 2006 a 2010 a jméno dostal podle bájného ostrova v Tichém oceánu. Ač byl postaven pro rodinu zmíněného movitého Inda, ta paradoxně není nikterak početná, neboť čítá pouze choť a tři potomky. Blízcí tohoto zajištěného muže tak k dispozici dostali velkorysých 37 161 m² na exkluzivní adrese Altamount Road v hlavním městě Bombaji. Na druhou stranu si stavba svého času vysloužila poměrně kontroverzní pověst, životní úroveň ve městě nepatří k úplně nejvyšší. Zhruba polovina obyvatel musí vyjít se dvěma dolary na den, takže podobná rozmařilost zde zkrátka v mnoha ohledech nepůsobí zcela patřičně. Nicméně můžeme říci, že indický miliardář je na své poměry vlastně poměrně skromný, neboť tato nemovitost je dle posledních dostupných informací tou jedinou, kterou vlastní.
A ve stejném duchu vychovává i vlastní potomstvo, rodina žije dle zásad vegetariánství a vyhýbá se alkoholu. Děti jsou prý navíc vedeny k tomu, aby si po sobě samy uklízely. Přestože to by díky šestisetčlenné armádě služebnictva rozhodně nemusely. To si mimochodem nemůže stěžovat, že by o něho nebylo patřičně postaráno. Personál má k dispozici vlastní místnost s potřebným vybavením. Ovšem na auta si majitel tohoto sídla potrpí značně. Také pro ně má patřičné zázemí v podobě garáží, které mají 168 míst a rozprostírají se na šesti patrech.

Jak vypadá samotná stavba?

I další zařízení je nadmíru pozoruhodné a čítá vlastní divadlo, zábavní centrum, taneční studio nebo atrakci, která potěší především děti: Kompletní jedno patro vyhrazené pouze zmrzlině. Z konferenční místnosti se otevírá nádherný výhled na Arabské moře. Interiéry jednotlivých prostor jsou pojaty originálně, přesto mají společné jedno: Exkluzivní materiály v podobě mramoru či křišťálu a opakující se motiv slunce a lotosu. Dokonce má vlastní přistávací plochu pro vrtulníky. A navrch místnost, kde se můžete doslova zchladit. Teplota se zde totiž udržuje pod bodem mrazu a sněžná děla vyrábějí umělou bílou pokrývku. Nechybí tu skutečně nic, nábožensky založená rodina se dokonce pravidelně modlí v privátním chrámu. Jako soukromé pokoje jednotlivých členů slouží potom místnosti v horních patrech komplexu, to kvůli dostatku slunečního světla. Samozřejmostí jsou rovněž visuté zahrady.
A to rodina dělala dosti drahoty a ještě rok po dokončení se sem nehodlala nastěhovat. Miliardář odmítl začít obývat nákladnou rezidenci, neboť neodpovídala tradičnímu učení vastu šastra (obdoba v našich podmínkách poněkud známějšího čínského feng shui) a raději sdílel poněkud skromnější příbytek s dalšími členy svého početného klanu.
Ovšem pozor, v budoucnu by se celá rodina údajně měla přesunout do ještě honosnějšího sídla.

© Holanová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here