Allen Carr: Od zoufalého kuřáka k autorovi bestselleru

2
1683

Sám Allen byl v minulosti obyčejným kuřákem. Jeho závislost jej unavovala a sžírala, ale za žádnou cenu se z ní nebyl schopný vymotat. Vlastně byl sám až děsivým příkladem závislosti – kuřák, který kouření vlastně nenávidí a už si jej ani neužívá, přesto skončit zkrátka nedokáže. Při jeho výkonu až neskutečných 100 cigaret denně se ani nelze divit, že jeho tělo začalo protestovat a Allen brzy cítil, že se každou další cigaretou spolehlivě zabíjí. Dlouhé roky se snažil přestat, každý pokus ho stál obrovské množství sil a vždy skončil u stejného výsledku – u další cigarety. A pak se vše změnilo.

Allen prošel úžasným prozřením, po němž jednoduše típl cigaretu a věděl, že už si nikdy nezapálí. Žádné zoufalé prahnutí po cigaretě, žádná deprese. Zdá se vám taková změna neuvěřitelná? Není se čemu divit – ale kniha Jak přestat kouřit je skutečným důkazem toho, že každý kuřák může přestat jediným típnutím cigarety – a odpustit si týdny v depresích.

Kniha Allena Carra dovede víc, než jen dokolečka omílat: „přestaňte kouřit, myslete na své zdraví“. Který kuřák si tohle sám dobře neuvědomuje? Ani nebude radit: „jednoduše si už nikdy nezapalte, musíte to vydržet, ale výsledek bude stát za to“. Allen přišel s naprosto něčím jiným. Prostě a srozumitelně vám postupně odhaluje, že vlastně kouřit vůbec nepotřebujete. A že přestávání kouření nemusí být o utrpení a sebezapření. Allen si především uvědomil, že vše záleží na našem postoji.

Budete přestávat kouřit s vědomím, že se vzdáváte něčeho, co máte strašně rádi, a následující týdny budou utrpení. Anebo budete raději přestávat se sladkým pocitem, že se dostáváte z otrocké závislosti a otevírá se před vámi mnohem příjemnější budoucnost? Kniha Allena Carra je velmi inteligentním a rozumným zamyšlením nad kouřením. Nekáže kuřákům, ale jednoduše jim ukazuje méně nápadné i známé pravdy o kouření i závislosti. Pokud chcete přestat kouřit, je jeho kniha rozhodně tím nejlepším, po čem můžete sáhnout. Ale nejsou to jen kuřáci, kteří si mohou vzít z Allena příklad!

Jeho metoda by se dala perfektně aplikovat i na další věčné boje v našich životech. Proč zarytý kuřák dlouhé roky nebyl schopný se svou závislostí přestat, když vlastně netoužil po ničem jiném? A proč to pak najednou ze dne na den dokázal bez nejmenších problémů? Protože si uvědomil, že veškerou sílu k řešení jeho problému v sobě má již dávno. Že je to vše jen v jeho hlavě – budu se utrápeně snažit čelit těžkému osudu přestávajícího kuřáka anebo se rozhodnu si přestávání dokonce užít? Negativismus a sebelítost jsou tím, co nám i vlastně jednoduché výzvy může změnit v nepřekonatelný problém. Proto až příště budete stát na začátku nějaké bitvy, vytáhněte i vy na své protivníky ten největší kalibr – optimismus a radost!     

2 KOMENTÁŘE

  1. Ďakujem Dreamlife! Vďaka tomuto článku už nefajčím!!! Kupila som si knihu Allena Carra, prečítala som ju a po desiatich rokoch konečne nefajčím! Vďaka vďaka vďakaaaaa.

    Veronika

  2. Knížku doporučuji! Knížka je perfektní! Také po přečtení už nekouřím a ani mi to nechybí. Neměl jsem ani absťák a to jsem kouřil 20 cigaret 6 let. Něco podobného napsal Allen Carr o hubnutí a zabírá to také. Je to až neskutečné!! Přitom je to tak jednoduché…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here