Alfa Nero: Na palubě obra – díl I.

0
1488
Prohlásit, že nové přístupy, které nizozemské loděnice Oceanco a monacký designér Dan Lenárd do této nádherné 83 metrové jachty začlenili, získávají obdiv by bylo holé podhodnocení. Alfa Nero totiž doslova sklízí ceny v Evropě, USA a dokonce i v Asii za ohromující styl, jímž rozkrojila trh bílých pocukrovaných dortíků, které dosud brázdily zvlněné pláně středozemního moře.

Navzdory zažitému designu velkých motorových jachet se stavitelé rozhodli plně vyjít vstříc vizím budoucích majitelů. Jejich představám o blízkém setkání návštěvníků Alfy Nero s podmanivým kouzlem klidné mořské hladiny. Touhách po magické atmosféře středomoří, kterou tolik milují. Místo konvenčního celo bílého schématu zvolili tedy pro kýl dramatickou čerň, která v sobě odráží vlnobití jako zrcadlo. Paluby jsou elegantní, otevřené a bez obvyklých vertikálních super nástaveb.

Alfa Nero je loď pro milovníky slunce a zábavy. Od krytých palub na přídi až po otevřené prostranství na zádi jachty máte dojem, že jste vstoupili do plovoucí vily. Vnější design je směsí dojmů ostříhané elegance prokládané luxusem s nezaměnitelným nádechem mohutné síly, které je jachta schopna, pokud uvede vchod své motory.

Jedním z nejvíce zrak přitahujících prvků Alfy Nero je úchvatný nekonečný bazén, široký 3,6 a dlouhý 7 metrů, který se rozkládá na zádi lodě uprostřed paluby z týkového dřeva. Po bocích je lemován lehátky, z čelní strany barem a protější stěnou z akrylového skla odhaluje důmyslný výhled na moře. Zázrakem moderního inženýrství lze bazén naplnit mořskou i sladkou vodou, záleží jen na vaší volbě. A jako přídavek se umí sám proměnit na přistávací plochu pro helikoptéru.

Zadní paluba je oproštěna od velkých převisů a dovoluje slunci obejmout hosty na mnohem větší ploše než její konkurenti. Uspořádání hlavní paluby, bary a odpočívadla vyvolávají náladu plážového resortu. Jak shlížíte z terasy první horní paluby k bazénu a za něj, není těžké si představit, jak by asi císař římský trávil volný čas rozmýšlením o opravdu klíčových věcech.

Opěvovaný italský designér Alberto Pinto dostal zcela volnou ruku při vytváření 1250m čtverečných interiéru Alfy Nero. Výsledkem je snoubení moderních prvků s námořním vlivem, vše provedené do nejjemnějších detailů. Bazén, posezení, taneční parket, hlavní salón, hala a dvě jídelní místnosti lze proměnit v jedno rozlehlé prostorové kontinuum, které pokrývá téměř celou hlavní palubu. Posuvné skleněné přepážky, které je dělí, mohou být otevřeny do podoby jedné velké zábavní zóny, která se táhne od bazénu až po hlavní salón. Stěny z makassarského ebenu jsou vykládány kruhy z dřeviny zebrano a vtiskuje místnostem abstraktní podmořský půvab.

Velký salón a hala zabírají celou palubu na šíř a dobrou polovinu její délky. Jsou místem zábavy a odpočinku v sedačkách a křeslech z bílé kůže a čokoládových dřevin s koberci v kořenových barvách. Promyšlená variace těchto luxusních materiálů působí vzdušně a silně mužsky, jak již název lodi Alfa Nero sám vypovídá. Epickým doplňkem je exotické černé koncertní piano, pouhé jedno z osmi, které byly vyrobeny. Stojí se svým bílým lakovaným tetováním v podobě vln tiše v rohu salónu a vzbuzuje dojem, jako byste vkročili do alternativní reality.

Hlavní jídelna má formální uspořádání pro čtrnáct osob u oválné tabule. Druhá jídelní místnost je naopak uvolněná a určená více všedním příležitostem. Kromě makassarského ručně opracovaného ebenu jsou obě jídelny zdobeny skleněnými skulpturami a zárubněmi potaženými kůží. Jedním z kouzel konstruktérů je zázrak, který na jachtách k vidění dosud nebyl. Stěny se umí téměř celé zasunout do podpalubí a otevřít tak výhled na moře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here