Agent Provocateur: Panensky nevinná kolekce?

1
1367

V provokativních modelech této značky byste nevinnost, cudnost či zdrženlivost hledali těžko. A není divu, jedním ze zakladatelů společnosti byl Joseph Coreé, potomek kontroverzní britské návrhářky Vivienne Westwoodové a jejího tehdejšího partnera a manažera punkové legendy Sex Pistols Malcolma McLarena. Rebelantství a provokaci má Joseph neoddiskutovatelně v krvi, a to se neustále odráží v celkovém image společnosti.

Není to jen vyzývavé spodní prádlo rafinovaně zakrývající případné nedostatky a zdůrazňující veškeré ženské přednosti. Agent Provocateur zůstává svému jménu věrný a se stejnou pečlivostí jako své modely připravuje i důmyslné reklamy. Zatímco v předešlých letech všechny kolekce prezentovala slavná jména módní branže, jako jsou Kate Moss nebo Kylie Minogue – a především reklama s druhou jmenovanou vzbudila divoké celosvětové reakce – tentokrát zůstávají světoznámé modelky stranou. Na troufalosti reklamních snímků to však neubírá ani píď, posuďte sami.

Jen po zběžném shlédnutí fotogalerie, pokud je však zběžný pohled vůbec možný, protože veškeré obrázky působí především na mužské oči silou magnetu a mnohdy nedovolí odvrátit zrak dřív, než po několika desítkách sekund… vítejte zpět, tedy znovu: Po shlédnutí fotogalerie vám zajisté nepůjde jen tak do hlavy název kolekce, jednoduše znějící Virgins. Slovo, v němž se odráží panenskost, čistota a neposkvrněnost jen vzdáleně koresponduje s modely Agenta Provokatéra. A i kdyby vám některé z nich byť i mlhavě připomínaly nevinnost, veškeré asociace hravě přetrhá sexuálně orientovaná reklamní kampaň…

Kampaň, kterou milovníci módy i lechtivých obrázků každoročně očekávají dlouhé měsíce dopředu, se v letošním mrazivém období jeví jako vysvobození z mocných pařátů nekončící zimy. Z obrázků i prostřednictvím počítačového monitoru dýchá horký vzduch Středomoří. Tvůrci se totiž nechali inspirovat antickou řeckou mytologií a své modely ztvárnili jako všemohoucí bohy z hory Olymp. Stylizace do okolí plného uměleckých předmětů a všudypřítomného ovoce spolu s bohyněmi oblečenými do spodního prádla se ukazuje být dostatečně účinná.

V návrzích spodního prádla z nedávno odhalené kolekce hrají prim tradiční materiály, jako jsou satén, krajka a tyl. Prádlo, jenž se zmiňovanou nevinností a čistotou pojí maximálně zářivě bílá barva, sází jako vždy na rafinované tvary, podprsenky zakrývající minimální plochy, tradiční podvazky i průsvitné košilky. Prádlo, které nenechá chladným jediného muže…

Tvůrcům kolekce by někdo měl pořídit Slovník cizích slov, protože jim pravé vyznění pojmu Virgin očividně není úplně jasné. Není však důvod zbytečně zde očerňovat jejich práci, jejímž výsledkem je další svůdná řada neotřelého prádla. Nuže, 14. únor se nezadržitelně blíží, stále přemýšlíte, čím své partnerce (a ostatně i sobě) uděláte radost…?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here