7 lekcí úspěchu podle Donalda Trumpa

0
2193

Aktuálně kandidát na prezidenta, ale také velký podnikatel, který nejedenou skončil v milionových dluzích, ale vždy našel sílu se opět postavit na nohy. Co radí Donald Trump ostatním, kteří chtějí také uspět?

Donald trump

1. Soustřeďte se na přítomnost

„Pokouším se poučit se z minulosti, avšak plánuji svou budoucnost tím, že se soustředím především na přítomnost. Na místo, kde je veškerá zábava.“

Včerejšek je již pohřben a zítřek zatím není narozen. Jediný postup, který vás povede směrem k úspěchu, musí být učiněn v přítomnosti. Doporučuji vám tedy, soustřeďte všechnu svou energii na vytvoření přítomnosti tak produktivní, jak jen může být. Pokud to neprovedete, vaše minulost se sama zduplikuje do vaší budoucnosti.

2. Nejdříve chybujte

„Sem tam díky ztrátě jedné bitvy naleznete nový způsob k vítězství ve válce.“

Nikdy se nebojte neúspěchu, neúspěch je cesta k úspěchu. V případě, že na první pokus neuspějete a stále za úspěchem pokračujete dále, tak to dává smysl. Úspěch zabere čas a vyžaduje neúspěchy, jelikož skrze chybování naleznete způsob, jak v životě uspět.

3. Myslete ve velkém

„Dokud máte možnost přemýšlet, přemýšlejte ve velkém.“

Myšlení ve velkém nezabere více času, než myšlení v malém. Naplánujte události ve vašem životě ve velkém – na vrcholu je vždy prostor pro toho, kdo je ochoten přemýšlet ve větším. Dám vám příklad: Naplánujte si během jednoho roku vydělat klidně 5 milionů korun! Uvěřte tomu a pracujte na tom, jak nejlépe můžete. Třeba vyděláte jen 10 % z této částky. Pět set tisíc – je to pro vás úspěch? Pokud ano, tak to je důvod k přemýšlení ve velkém.

4. Dělejte co zbožňujete

“Máte-li zájem o vyrovnání práce a radosti, přestaňte se o to snažit. Namísto toho si svou práci zpříjemněte.

Jak Donald Trump říká: „Nedělám obchody kvůli penězům. Těch mám již víc než dost. Více, než kolik kdy budu ještě potřebovat. Dělám to proto, abych je udělal.“ Ať už děláte cokoliv, dělejte to proto, abyste to udělali, jelikož úspěchu dosáhnete jedině tak, že budete dělat činnost, kterou zbožňujete!

5. Zůstaňte pozitivně naladěni

„To co odděluje vítěze od poražených, je fakt, jak člověk reaguje na každý nový zvrat osudu.“

O pozitivním přístupu a jeho výhodách je již napsáno mnoho. A to i v našem magazínu, stačí pouze hledat. Veškerá díla o pozitivním naladění převážně ukazují na tu skutečnost, že člověk vidí více, má větší rozhled. Vidí překážku a neplýtvá energií bědováním nad ní. Namísto toho si řekne: “Z jakého důvodu tu jsi? Co mne hodláš naučit?” To je ta síla, na kterou Donald poukazuje.

6. Nadšení je síla

„Bez nadšení nemáte energii. A bez energie nemáte nic.“

Nadšení pro danou věc je jednou z vlastností, která se řadí mezi ty neocenitelné. Jakákoliv práce nám náhle začne jít mnohem rychleji od ruky. Několikrát rychleji, než kdybychom ji dělali s nulovým nadšením jen proto, aby byla hotova. Pokud toužíte v něčem uspět, musíte se pro to bezpodmínečně nadchnout! Dejte zelenou svým emocím a nechte je plně proniknout ven – zapalte se jak nejvíce jen dokážete, dejte do toho své maximum. Druhý den se možná budete divit, jak jedinečně jste svou práci odvedli a kde se to ve vás vlastně vzalo…

7. Zkušenost je neocenitelná

„Zkušenost mne naučila několika věcem. První z nich je věřit svému pocitu, ať už cokoliv zní na papíře jakkoliv hezky. Druhou je, že je obecně lepší držet se toho, co víte. A třetí je ta, že občas jsou vašimi nejlepšími investicemi ty, které neprovedete.“

V této lekci navazujeme na lekci druhou. Zkušenost se získává chybováním a neúspěchy. Máte dvě možnosti: Učit se ze své vlastní zkušenosti nebo i ze zkušeností ostatních. Skutečně moudří lidé využívají obou možností. Jistě se ale shodneme, že osobní zkušenost je osobní zkušenost…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here