5 kroků, jak se správně rozhodnout?!

2
3487

Jste nerozhodní v jakékoliv situaci, kdy se musíte přiklonit k jedné z mnoha variant? Někdy stačí i pouhé dvě možnosti, a vám se z rozhodování začne točit hlava? Jak je možné, že se ostatní rozhodují tak snadno? Věřte nebo ne, snadné to není. Ale jsou lidé, kteří mají své priority, pocity a uvažování, podle kterého se rozhodují. A rozložení do těchto dvou linií – emoce a logika, je na každém z nás. Stačí si ujasnit, co vlastně chceme. rozhodování

Osvěžte si paměť, nebo se ponořte do hlubin vašeho nitra a zapátrejte v něm, co chcete! Nejen, že vám to usnadní rozhodování, ale usnadní vám to i život. Jen člověk, který si je vědom svých potřeb, svých cílů a snů se může soustředěně a hlavně rychleji rozhodovat. Za daným krokem si stojí a nevrací se zpět.

Nechte plout vše, co nezasahuje do vašeho rozhodování. Proč se zaobírat vším možným, lidmi, co si budou myslet, co vám budou říkat a jak vás budou přesvědčovat. Soustřeďte všechnu svoji energii tam, kde jí je potřeba! Do správného rozhodování.

Prvním krokem je čas na sebe

Tady se budete učit poznávat svůj tok myšlenek. Proudění nápadů, emocí, myšlenek a informací, které vám během dne lítají tam a zpět. Začátek bude vyžadovat trochu trpělivosti a hlavně koncentrace. Najděte si místo, které bude jako dělané pro vás, váš čas a vaši mysl. Pohodlně se tu usaďte, udělejte si tu útulno, navoďte příjemnou atmosféru a usaďte se. Nic vás tu nesmí vyrušovat.

Druhým krokem je zamyšlení

Přemýšlejte o sobě a o tom, co vás tíží. Nechte tyto myšlenky a vize zhmotnit ve své mysli a vizualizujte si je do obrazů. Nezasahujte do nich, jen si je vybavte a nechte je proudit dál. Sledujte, jak se okolo vás obrázky mihají. Nechytejte je a posílejte je zase pryč.

Třetím krokem je rekapitulace

Tady se budete vracet zpět do předchozí ,,meditace“ a budete přemýšlet, jak jste se cítili u každé myšlenky. Co se vám honilo hlavou? V začátcích takového uvažování a poznávání sebe sama si můžete pocity a myšlenky zapisovat. Pomůže vám to v dalších pokusech. Jaký mají pocity a myšlenky dopad na vaše rozhodování?

V samotném procesu poznávání bude nejprve potřeba eliminovat rozhodnutí a soustředit se jen na proces učení a poznání své mysli. Pak si budete třídit pocity a myšlenky. Nechte odplout vše, co je nepodstatné a starejte se pouze o to, co od rozhodnutí čekáte vy sami!

Čtvrtým krokem je opravdové rozhodování

Později se budete muset začít rozhodovat. Nejprve to zkoušejte u méně závažných volbách. Sami si je naordinujte. Buďte na sebe pyšní a stůjte si za svojí volbou. Pak přejdeme k dalšímu kroku – tady se začněte rozhodovat naplno. Hájit si své stanovisko před ostatními.

Pátým krokem se ocitáme blíže k realitě 

Pak si to uděláme trochu těžší. Přesuneme se z pohodlné komfortní zóny, kterou jsme si vytvořili daleko od davů a hluku, a vydáme se přemýšlet a meditovat do míst, která jsou rušná. Cílem takového kroku je překonání ruchů v našem okolí. Protože v běžném životě se budeme muset rozhodovat za okolností, které nám nemusejí být zrovna příjemné. Musíme se ale zastavit a najít vnitřní klid v sobě.

Právě nalezení klidu a harmonie v naší mysli a duši je smyslem celého cvičení. Uvědomění si svých priorit a pracovat s nimi!

© Barbora Mikysková

2 KOMENTÁŘE

  1. Občas je opravdu těžké rozhodnout se, a to obzvlášť, když víte, že vaše rozhodnutí může mít rozsáhlé následky. Já si vždycky vzpomenu, že při rozhodování musíte poslouchat hlavně svoji intuici a srdce! Od té doby to tak dělám a zatím ničeho nelituju.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here