5 chyb, kterých se vyvarujte na cestě k dosažení svých životních cílů

0
2604

Bez ohledu na to, jakých cílů, snů či jiných změn chcete ve svém životě dosáhnout, je důležité mít odhodlání a věřit v to, co chcete. To jsou klíčové prvky vašeho úspěchu. Nelze o sobě pochybovat a vzdávat se při jakékoliv neúspěchu.cílů

Vyhněte se tedy těmto nejčastějším chybám při cestě za svými sny a buďte úspěšní!

  1. Očekávání rychlých výsledků

Je to holý fakt, že zázračné výsledky a výdělky nepřicházejí druhý den. Touto chybou můžete výrazně ovlivnit vaši motivaci a víru. Pokud očekáváte rychlé výsledky, které se stále neobjevují, ztratíte chuť k dalším krokům za vašimi sny. Je to právě trpělivost, která by vás měla udržet na cestě k dosažení úspěchu. Stejně jako nakonec řeka porazí kámen, ale ne silou nýbrž vytrvalostí.

  1. Ihned se vzdát po prvním selhání

Po prvním zklamání z neúspěchu se hůře hledá nová motivace a energie začít znova, ale právě tyto situace vás dokáží obohatit a přinést nové zkušenosti do života. Proto je důležité, abyste si vždy uvědomili, co stojí za neúspěchem a jak se z této situace můžete poučit. Každá chyba má něco nového, co nás může naučit.

  1. Nechuť k novým situacím

Pokud chcete něčeho dosáhnout, pravděpodobně budete muset dělat nové věci, u kterých se nebudete cítit dobře. Budete si vytvářet nové návyky, myšlenky a chování. Být v komfortní zóně je příjemné a pohodlné, nicméně úspěch leží právě mimo ni. Více si o komfortní zóně můžete přečíst v našem článku: 7 znaků, pro ideální čas na výlet mimo komfortní zónu

  1. Nepředstavujete si svůj úspěch

Pokud chcete zvýšit své šance, vizualizujte! Je to jedno z nejmocnějších cvičení vaší mysli. Představujte si, jak jste dosáhli svého snu. Jak se cítíte? Kde jste? Váš mozek si poté lépe uvědomí, jaké zdroje bude potřebovat k dosažení.

“Mysl je vším, stáváte se tím, o čem přemýšlíte.”  – Buddha

  1. Nereálné kroky/nereálné cíle

Váš cíl by měl být SMART, kdo nezná tento pojem, tomu bude stačit vědět, že cíl by měl mít alespoň několik základních vlastností:

  • specifický/konkrétní
  • měřitelný
  • dosažitelný
  • realistický
  • časově omezený

Aby byl cíl splnitelný, musíte si ho nejdříve přesně specifikovat. Položte si několik základních otázek a ujasněte si, čeho přesně chcete dosáhnout. Stanovte si časový horizont a nezapomeňte na reálnost daného cíle! Nepřeceňujte své síly a raději si určete několik menších cílů než jeden, na kterým si vylámete zuby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here