Novodobý vir s názvem „jakoby“

0
3821

„Tak s tím jakoby počítej…“ Ať hodí kamenem, kdo tuto větu nikdy neslyšel. A máme s tím teda počítat vážně nebo je to jen „jakoby“? Dle některých měření člověk použije takzvanou slovní vatu (jakoby, prostě, vlastně apod.) v průměru více než stokrát denně. Zkuste si někdy spočítat váš denní počet zbytečných slov a budete překvapeni. A zřejmě, že dost nepříjemně.

S tímto novodobým virem, který nese jméno „Jakoby“ bojuje projekt Minutový řečník pod taktovkou Petra Krejčího. Petr navazuje na úspěšné „minutové“ projekty Minutový networking, Minutový marketing a Minutové rande. V roce 2013 Petr poprvé vystoupil v televizi, a když se následně viděl, byl zhrozen svým projevem. Jako první mu hlavou prolétla myšlenka: „Sakra, proč mě za celých 28 let nikdo neupozornil na to, jak mluvím?“. Což je i hlavním sloganem Minutového řečníka – “Kamarádi tě na chyby neupozorní“.

“Kvalitu projevu a schopnost přesvědčivě komunikovat si lidé většinou neodnesou ze školy. O to důležitější je tato dovednost v kariérním i osobním životě,“ tvrdí Ondra Přikryl, jeden z animátorů Minutového řečníka. V první fázi se projekt soustředí na odbourání těch nejběžnějších nešvarů v projevu. Další fáze pak z dobrých řečníků udělá řečníky špičkové.

Čekáte přednášky, jejichž náplní budou prezentace plné textových slajdů? Tak to jste podle Adam Čtveráka, dalšího z animátorů MŘ, na omylu. Účastníci se budou do kurzu aktivně zapojeni, za cvičení budou získávat body či je naopak ztrácet. Budou se i vzájemně natáčet, aby mohli také vidět svou neverbální komunikaci. „Kamarádi tě na chyby upozorní, ale my v kurzu ano, a zapracujeme na tom, abychom tě jich zbavili.“

Minutový řečník Petra Krejčího zapadá mezi jeho ostatní projekty tím, že je také „out of box“. Vaše představy o kurzech, kde se škrtíte v kravatě, a usnutí brání jen tvrdá židle, se zbortí jako domeček z karet. Je nám jedno, jestli dojdete v teplácích nebo v obleku, hlavně ať se cítíte v pohodě. Potkáte zde třeba majitele firem s miliardovými obraty i čerstvě odmaturované studenty, kteří na sobě makají. K tomu, abyste byli účastníky kurzu, který si neodsedíte, ale kde každá minuta bude zlepšením vašeho projevu, se stačí zaregistrovat na stránkách www.MinutovyRecnik.cz nebo napsat do zprávy na Facebooku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here