„Tak s tím jakoby počítej…“ Ať hodí kamenem, kdo tuto větu nikdy neslyšel. A máme s tím teda počítat vážně nebo je to jen „jakoby“? Dle některých měření člověk použije takzvanou slovní vatu (jakoby, prostě, vlastně apod.) v průměru více než stokrát denně. Zkuste si někdy spočítat váš denní počet zbytečných slov a budete překvapeni. A zřejmě, že dost nepříjemně.
S tímto novodobým virem, který nese jméno „Jakoby“ bojuje projekt Minutový řečník pod taktovkou Petra Krejčího. Petr navazuje na úspěšné „minutové“ projekty Minutový networking, Minutový marketing a Minutové rande. V roce 2013 Petr poprvé vystoupil v televizi, a když se následně viděl, byl zhrozen svým projevem. Jako první mu hlavou prolétla myšlenka: „Sakra, proč mě za celých 28 let nikdo neupozornil na to, jak mluvím?“. Což je i hlavním sloganem Minutového řečníka – “Kamarádi tě na chyby neupozorní“.
“Kvalitu projevu a schopnost přesvědčivě komunikovat si lidé většinou neodnesou ze školy. O to důležitější je tato dovednost v kariérním i osobním životě,“ tvrdí Ondra Přikryl, jeden z animátorů Minutového řečníka. V první fázi se projekt soustředí na odbourání těch nejběžnějších nešvarů v projevu. Další fáze pak z dobrých řečníků udělá řečníky špičkové.
Čekáte přednášky, jejichž náplní budou prezentace plné textových slajdů? Tak to jste podle Adam Čtveráka, dalšího z animátorů MŘ, na omylu. Účastníci se budou do kurzu aktivně zapojeni, za cvičení budou získávat body či je naopak ztrácet. Budou se i vzájemně natáčet, aby mohli také vidět svou neverbální komunikaci. „Kamarádi tě na chyby upozorní, ale my v kurzu ano, a zapracujeme na tom, abychom tě jich zbavili.“
Minutový řečník Petra Krejčího zapadá mezi jeho ostatní projekty tím, že je také „out of box“. Vaše představy o kurzech, kde se škrtíte v kravatě, a usnutí brání jen tvrdá židle, se zbortí jako domeček z karet. Je nám jedno, jestli dojdete v teplácích nebo v obleku, hlavně ať se cítíte v pohodě. Potkáte zde třeba majitele firem s miliardovými obraty i čerstvě odmaturované studenty, kteří na sobě makají. K tomu, abyste byli účastníky kurzu, který si neodsedíte, ale kde každá minuta bude zlepšením vašeho projevu, se stačí zaregistrovat na stránkách www.MinutovyRecnik.cz nebo napsat do zprávy na Facebooku.