Zázrak jménem kokosový olej

0
1934

V dnešní dávce informací jsme pro vás otestovali jednu super potravinu – kokosový olej. Má zázračné vlastnosti, široké využití nejen v kuchyni, ale zejména při péči o naše zdraví. Kokosový olej dokáže nevratně vyléčit ekzém, suchou pokožku, bojuje proti škodlivému slunečnímu záření, popáleninám, šetří peníze a pomáhá hubnout. Stejně jako u jiných potravin však vybírejte pečlivě. Ozdravné účinky najdete pouze v oleji panenském, lisovaném za studena.kokosový olej

Univerzální expert se zázračnými účinky

Jednou z mnoha výhod kokosového oleje je jeho univerzální použití. Olej využijete jako masku na vlasy, krém na/po opalování, při vaření do salátu či indické polévky. Díky kokosovému oleji se nemusíte bát ani smažení, při vysokých teplotách zůstává stabilní a nedochází k jeho přepalování. Cena oleje se pohybuje kolem 200 Kč a je k dostání v běžných drogeriích i na internetu.

Seznamte se se specialistou na hubnutí, účinným pomocníkem při redukci tělesné hmotnosti. Přidáním kokosového oleje do jídla prodloužíte dobu trávení, čímž dodáváte energii tělu postupně. Na rozdíl od jiných typů tuku se v těle neusazuje a neobsahuje škodlivý cholesterol. Pár lžiček oleje dokáže zvýšit pocit sytosti na několik hodin, zatočíte tak s JOJO efektem jednou pro vždy.

Kokosový olej vám zvýší imunitu a bojuje proti bakteriím

Složení kokosového oleje je bohaté na nasycené mastné kyseliny, navíc obsahuje velké množství antioxydantů. “Kokosový olej je schopen narušit lipidové membrány bakterií, virů a kvasinek, a působí tak jako přírodní antibiotikum. Kokosový olej také napomáhá hojení vyrážek, jizev či ekzémů. Mimo jiné se doporučuje přidávat do čaje při nachlazení, pro zmírnění kašle a bolesti v krku. Ocení ho i ti, které trápí opakované přemnožení kvasinek v trávicím traktu a při chronických žaludečních onemocněních.“, říká odborník na výživu a celostní medicínu.

Zdravá pokožka, krásná pleť i vlasy

Pokud jste příznivcem alternativní péče o tělo, určitě si kokosový olej zamilujete. Stačí vám jeden kalíšek, který využijete opravdu na všechno. Kokosový olej posiluje vlasové kořínky a proniká do vlasové struktury, takže nahradí i ty nejlepší kondicionéry. Použitím kokosového oleje se ochráníte před volnými radikály a škodlivými vlivy vnějšího prostředí. V koupelně spolehlivě nahradí tělový i obličejový krém, masti a repelent.

Vyrobte si domácí přírodní deodorant

A aby toho nebylo málo, kokosový olej dokáže spolehlivě bojovat s pachy. Proto se skvěle hodí jako základ pro domácí přírodní deodorant či antiperspirant. V dnešní době si všichni hlídají, co jí a zabývají se chemickým složením potravin a jejich škodlivostí. Často se ale zapomíná na fakt, že velké množství škodlivých látek vstřebáváme právě pokožkou, na kterou nanáším všemožné krémy, sprchové gely či voňavky. Zprávy o tom, že deodoranty a antiperspiranty způsobují rakovinu prsu, se objevují čím dál častěji. Nebuďte ke svému tělu lhostejní a začněte se o něj pořádně starat. Pro začátek můžete zkusit třeba přírodní deodorant, který nejen že neškodí, ale navíc léčí.

Na přírodní deodorant z kokosového oleje budete potřebovat:

6-7 lžic kokosového oleje
1/4 hrnku kukuřičného škrobu
1/4 hrnku jedlé sody
pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru

Kokosový olej šetrně zahřejte a rozpusťte, vše následně smíchejte a vložte do uzavíratelné nádobky (např. od krému). Nezapomeňte si před výrobou pečlivě umýt ruce, ideálně vydezinfikujte, zabráníte tak kontaminaci výrobku, který vám pak déle vydrží.

 ⓒ Gabriela Otteová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here