Základní poznatky, jak investují milionáři?

0
2607

Chcete držet velké množství financí a patřit do světa bohatých? Poté vás určitě zajímá, jakými pravidly se podobně smýšlející osoby řídí. Inspirujte se tipy od samotných milionářů.

Základní poznatky

Společnost Capgemini provedla průzkum, díky kterému máme možnost nahlédnout do světa investic. Zjistěte, jak výhodně investovat i vy.

Bohatí lidé většinou investují podstatnou část svých úspor, aby se jim zhodnotila. Riziko investic zmenšují tím, že se pouští hned do několika oblastí zároveň a nespoléhají pouze na jednu jedinou.

Důležité je svým investicím rozumět. Ti nejbohatší z nás totiž nepodléhají „módním trendům“ v oblasti investování. Jednoduše se drží těch, v které věří a znají je.

Držení hotovosti

Držet hotovost nebo raději ne? To symbolizuje otázku, která často bývá předmětem nejrůznějších spekulací. Průzkumy dokazují, že milionáři drží přibližně jednu čtvrtinu svých peněžních prostředků v hotovosti. Z jakého důvodu? Je to prosté. Potřebují mít rezervu pro své další investiční příležitosti.

V posledních letech se u bohatých lidí objevují čím dál častěji takzvané alternativní investice. Ty spočívají ve vložení finančních prostředků do drahých kovů nebo například uměleckých předmětů.

Nejvíce investic se přitom uskutečňuje v Severní Americe, na druhém místě se nachází Asie a třetí příčku obsadila Evropa. Nejméně investic poté zaznamenává Jižní Amerika.

A jak investujete vy? Zjistěte více o projektu Renta pro život a staňte se finančně nezávislými.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here