Vykročte vpřed aneb akce nade vše!

1
2478
Představte si, že byste měli možnost strávit čas s některým z nejúspěšnějších mužů nebo žen a naučit se od nich vše, co je během života dovedlo k úspěchu. Nebo hned se stovkou takových vysoce úspěšných lidí a osvojit si jejich pravidla a tajemství, jak na to. Co myslíte, mohlo by vám právě to pomoct k úspěchu?

barefoot-20422_1280

Tipuji, že vaše odpověď zní nejspíš “ano”. A možná byste i dodali: “Trávit čas s takto mimořádně úspěšnými lidmi a naučit se od nich, co se k dosažení cílů naučili oni sami, to by mi určitě mohlo významně pomoci.” 

Ano, trávit čas s takovými lidmi, je úžasné a inspirující. Pravda ale je, že všechny ty rady a zásady vám nebudou vůbec k ničemu, dokud nebudete na jejich základě opravdu konat.

“Neměl bych to říkat, ale žádná kniha na světě vám nikdy nepomůže, pokud někdy nezačnete.” autor knih o osobním rozvoji

Knihkupectví jsou plná knih určených k osobnímu rozvoji a v každé z nich je spousta rad, které můžete použít ke svému vlastnímu prospěchu. Skutečnost je ale taková, že i ty nejlepší rady pod sluncem vám pomůžou jen tehdy, když jste sami motivováni k vytrvalé a soustavné činnosti pro dosažení cílů a neustanete, dokud v tom neuspějete.

Takže z toho vyplývá jediné. Už není na co čekat, je důležité začít. Ano, klidně teď hned. Nemusíte udělat úplně vše najednou, ale musíte začít. Nikdo jiný to za vás neudělá. A jakmile začnete, vytrvejte. Vytrvalost totiž dělá naprosté divy. Dělejte malé krůčky, pokud máte strach, kráčejte pomalu, ale pořád jděte a nepřestávejte.

“Když už si s tím jednou začal, tak s tím nepřestávej.” autor neznámý

Jak řekl Calvin Coolidge: “Začněte…A pak si sami sobě slibte, že vytrváte.” Vytrvalost nemůže nic na tomto světě nahradit. Talent nestačí. Není nic běžnějšího než neúspěšný talentovaný člověk. Genialita také nestačí. Neuznaný génius je přece skoro zavedené úsloví. A ani vzdělání nestačí. Svět je plný vzdělaných, kteří nemají nic. Jen vytrvalost a odhodlání jsou všemocné…ale nejdřív musíte vůbec začít. 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here