Winnie Harlow: Udělejte z nepřízně osudu svou příležitost

0
2872

Představte si, že se narodíte s kožním onemocněním jménem vitiligo, díky které ztratíte pigmentové buňky, což znamená, že se na vašem těle vytvoří různě velké a tvarované světlé skvrny. Zamaskovat to nejde, ničím. A jelikož to není časté onemocnění, můžete se být jisti, že při každé vycházce ven se neubráníte zvědavým očím, což není příjemné, ani trochu. Máte na výběr, buď se bude snažit všechen čas trávit doma a vycházet jen v nejnutnějších situacích a nebo je dáte nejen na obdiv, ale ještě na tom vyděláte miliony, tak jako Chantelle Young Brown.tumblr_n3ttt5vKzl1st5lhmo1_1280

Vlastním jménem se tato rodačka z Toronta jmenuje Chantelle Winnie Harlow, známá i jako Winnie Harlow. První skvrna se objevila na jejím břiše, když ji byli 4 roky. Jenže s každým rokem, skvrny přibývali a rozšířili se nejen po celém těle, ale také po obličeji.

“Ve škole jsem si prožila peklo.” přiznává sama Chantelle, která si prošla šikanou jak na základní, tak střední škole. Děti se od ní drželi dál, protože se obávali, že by od ní nemoc mohli chytit, i když v případě vitiligo onemocnění, to není možné. Oslovovali ji, lépe řečeno pokřikovali na ni jen “zebro” a vysmívali se ji do očí i za zády.

Nenáviděla sebe, své tělo a stále se jen ptala sama sebe, “proč? Proč zrovna mě se tohle muselo stát?” Jak se říká, ve všem je skrytá příležitost, i když to na první pohled nevypadá a záleží jen na nás jestli ji využijeme. Channtelle si všiml jeden fotograf a pobídl jí, ať místo toho, aby své skvrny skrývala, je raději dávala světu na obdiv.

Uposlechla jeho radu a začala se fotit a přidávat své fotky na Facebook a Instagram. Zprvu skidila jen výsměch od svého okolí, ale nenechala se odradit, i když ani nevěděla, kam to vlastně směřuje. Jediné co na sobě pozorovala, že čím víc zveřejňuje své fotky, tím víc, si sama sebe začíná vážit a zžívat se s sebou. To byl ale jen začátek.

Její fotky brzy upoutaly Tyru Banks, přední topmodelku a vyhledávačku talentů pomocí soutěže Amerika hledá topmodelku. A pomohla ji s její začínající kariérou. Netrvalo dlouho a zaujala nejen Tyru, ale i přední světové návrháře. Její odlišnost se stala výhodou, díky které si ji na rozdíl od většiny jejích kolegyň zapamatujete na první pohled.

K dnešnímu dni patří tato “dvoubarevná kráska” k nejvyhledávanějším modelkám. A pro sezónu podzim-zima je tváří značky Desigual. Ale především dává lidem s jakýmkoli onemocnění naději. Ukazuje, že z každé, takzvané nepřízně osudu si můžete udělat příležitost. A svět vám nakonec bude ležet u nohou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here