Veronika Svatošová: Jenom na vás záleží, jestli budete šťastní

5
2117

Skončit na kolečkovém křesle je rozhodně těžké. Spousta lidí si ani neumí představit, co by dělali, kdyby už nikdy nemohli chodit. Ale nemoci se hýbat vůbec? To je ještě úplně o něčem jiném. Představte si, že se ani nemůžete bez cizí pomoci napít, najíst, odhrnout si vlasy z čela… většina z nás si takový život zkrátka nedovede představit. Mockrát jsem už slyšela, že než takový život, tak raději smrt. Ale právě Veronika je neskutečným důkazem toho, že silný a vyrovnaný člověk může být šťastný za jakýchkoliv okolností.

Ačkoliv by s takovým osudem měla v podstatě svaté právo na život zanevřít, Veronika si vybrala lepší cestu. Rozhodla se bojovat, přijmout realitu, se kterou se nedá nic dělat, a hrdě čelit svému údělu. A právě proto je z ní vyrovnaná mladá žena, která se sice možná nemůže hýbat, ale přesto dokáže žít svůj život naplno, být šťastná, mít své sny, koníčky, plány i cíle.

„Myslím, že vše zlé v životě je k něčemu dobré. Věřím tomu, že když se člověku stane něco zlého, a on to dokáže přijmout a zpracovat, může se z něj stát lepší a silnější člověk.“ – kolik z nás by bylo schopných si něco takového na jejím místě myslet? Věřit, že i krutý osud, který nás postihl, pro nás nakonec může být dobrým znamením? Veronika Svatošová přesně ví, o čem mluví. Kdyby z toho stromu jako malá nespadla, dnes by sice chodila, ale byla by možná někým úplně jiným.

Přestože by se její možnosti mohly zdát neskutečně omezené, opak je pravdou. Když máte vůli a cíle, dokážete zkrátka cokoliv. Myslíte si, že ochrnutý člověk nemůže nakreslit krásný obraz? Jste vedle! Veronika má na svém kontě díla, která by dovedl jen málokterý plně funkční člověk –  mohli jste je vidět i na několika vernisážích. A kolik z nás natočilo dokument ve prospěch něčeho, čemu věří? Veronika takový má – aktivně bojuje za zákaz lovu velryb.

„Také si myslím, že pokud má člověk zdravý mozek, může pořád něco dokázat, i když nehýbe rukama ani nohama, pořád může lidem něco předat.“ – a sama je toho jasným důkazem. Ne naše tělo, ale náš duch určuje náš osud. Neexistuje žádný problém, se kterým se nemůžeme vyrovnat. Žádné neštěstí není tak velké! Když se dokážete srovnat s věcmi, které se jednoduše nedají změnit, můžete být šťastní, ať se děje cokoliv. Samozřejmě, není to lehká cesta… ale jak jinak se dá nad životem vyhrát? Kapitulace a deprese nám zkrátka v ničem nepomůžou! Lepší je vzchopit se, smířit se s osudem a díky tomu špatnému se stát silnějším. Přesně tak, jako to udělala Veronika!

5 KOMENTÁŘE

 1. Dobry den, Lucko.
  Vas clanek je plny nabijejici sily a optimismu. Smekam pred energii, kterou Veronika cisi a beru si v ni priklad.
  Prosim pozdravujte ji ode mne. 🙂 a mejte se obe kraaaasne.
  Zuzi

 2. Dobrý den, Zuzko. Moc děkujeme 🙂 Určitě pozdravovat budu, Veronika bude mít určitě radost :-)Také se mějte krásně!

 3. Všimněte si, že právě lidé, jako je Veronika, nebo například Nick Vujicic, si většinou na nic nestěžují, vyrovnají se se svými problémy a žijí šťastnější život, než ostatní. Proč si tedy zdraví lidé stále stěžují na svůj život, na osud? Málo si vážíme svého života a zdraví, je to dar, který už znovu dostat nemusíme…

  Mnoho štěstí Veroniko 🙂

 4. Dobrý den Veroniko,na kalendáři ÚMÚN 2018 jsem našla Váš obrázek, prohlédla si video a děkuji, protože tento týden byl můj svátek, Martina. Krásná inspirace pro mne byla nedávná návštěva Panenského Týnce na Lounsku. Nádhera, nedostavěný gotický chrám, místo které je opravdu krásné. Foto nemám uložené, ale najdete na webu…
  Mějte se prostě stále lépe, s pozdravem
  Martina Heringová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here