V roce 2000 hledalo BMW nový způsob, jak prezentovat své jméno. Na začátek provedli malý průzkum jehož výsledkem měl být profil typického zákazníka BMW. Muž ve středních letech, ženatý, s ročním příjmem v přepočtu cca 4 miliony korun, který si ve většině případů vybere svůj luxusní vůz BMW pomocí internetu. Pak přišla myšlenka, která se zrodila v hlavě viceprezidenta marketingu pro Severní Ameriku, vytvořit filmovou akční sérii, jejíž ústřední postavou bude muž s BMW v prekérně nebezpečných situacích, a šířit ji zdarma na internetu. Se slovy: „Nesmí to vypadat jako reklama,“ předali tento úkol do rukou prvotřídní reklamní agentury Fallon Worldwide.
Tato zpráva se roznesla Hollywoodem rychlostí tamtamů a vypadalo to, že snad každý si chce ukrojit kousek odměny z nejodvážnějšího „reklamního“ projektu v dějinách. Produkci získali do svých rukou osobnosti jako David Fincher (Sedm, Klub rváčů) a Ridley Scott (Vetřelec, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen), jejichž kontakty byly obrovským aktivem. Pro spolupráci na osmi dílech The Hire získali takové režiséry jako jsou Ang Lee (oscarový Tygr a Drak), John Woo (Tváří v tvář, Mission Impossible II) , Tony Scott (Nepřítel státu, Deja Vu) či Guy Ritchie (manžel zpěvačky Madonny).
Herecké obsazení se pak stalo radostí a hotovou lahůdkou. V sérii se objevují Forest Whitaker, Mickey Rourke, Adriana Lima, Madonna, Don Cheadle, Gary Oldmen, Ray Liotta a dokonce James Brown či Marilyn Manson. Hlavní roli nabídl Fallon Britskému herci Clive Owenovi, jehož výraz hrdiny na periferii a herecký výkon měl být ústředním pilířem všech dílů. Byla to sázka na černého koně.
V roce 2001 se pět režisérů vystřídalo u pěti prvních dílů. Pět rozdílných zápletek, které spojovala jediná postava – Driver (řidič). Každá epizoda měla vtisknutý rukopis daného režiséra. Cynický humor Guye Ritchieho střídá akční zápletka s vyvoleným dítětem oscarového Anga Leea. A samozřejmě, BMW. Driver vždy řídí BMW a šílenou rychlostí ujíždí před sprškami kulek ze samopalů v rukou mafie a kulometů pronásledujících helikoptér. Obrovský úspěch prvních pěti epizod s sebou přinesl rozhodnutí natočit v roce 2002 další tři díly. Ty přinesly hotové vizuální potěšení nad zpomalenými záběry padajících nábojů pod taktovkou Johna Wooa, schizofrenním hereckým výkonem Garyho Oldmana a hrající pěveckou legendou Jamesem Brownem.
V roce 2003 se objevil The Hire v oficiálním výběru pro festival v Cannes a sklidil nadšené ovace diváků i kritiků. Nejvíce ohlasů získala epizoda Beat The Devil, ve kterém Driver pomáhá Jamesi Brownovi získat zpátky duši vítězstvím nad Ďáblem (Gary Oldman) v zuřivém závodě. Dreamlife vám exkluzivně přináší všech osm dílů The Hire ve své videogalerii (naleznete ji pod článkem).
Úspěch The Hire byl nepřehlédnutelný a z jeho myšlenky se rozhodly těžit další firmy. V roce 2002 Nissan natočil ve spolupráci s Jamesem Cameronem (Titanic, Terminátor) zběsilou jízdu 350Z Prahou pod názvem The Run. Ale žádná z The Hire inspirovaných produkcí nedošla tak daleko. Fallon nenechal nic náhodě a dokonce ke každému dílu zajistil soundtrack z per mistrů Harry Gregsona Williamse (Letopisy Narnie, Království nebeské), Steva Jablonsky (Ostrov, Transformers) a Clinta Mansella (Requiem pro sen, Fontána).
BMW se zapsala do filmových dějin a nenechala tento svět dlouho spát. V roce 2004 vydali šesti dílný komiks a o dva roky později BMW audiobook příběhy na motivy The Hire. Letos natočili další sérii Hammer a Coop, která prezentuje vozy Mini v bláznivých příbězích parodujících slavné seriály 70. let Charlieho andílci a Starsky a Hutch.