Stejk: Zaměřuji se na to dobré

1
10676

Jakub Steklý alias Stejk je jedním z nejpopulárnějších youtuberů na české scéně. Točí zajímavosti z domova i ze světa, rekordy, vlogy, rozbalovačky… Jeho videa mají více než 350 000 000 zhlédnutí a jeho hlavní YouTube kanál více než 850 000 odběratelů. Co nám o sobě tento sympaťák z Pardubic prozradil?

Kdy Tě poprvé napadlo, že budeš youtuber?

Zpočátku jsem o tom ani nepřemýšlel. Prostě jsem si natáčel pro radost to, co mě baví. Dívali se na to kamarádi ze školy a rodina. Zlom nastal v moment, kdy se videa dostala i mimo tyto skupiny a začaly mě sledovat řádově stovky lidí. To jsem si řekl, že začnu tvořit pravidelně a uvidíme, kam se to dostane. Každopádně vůbec jsem netušil, že se z toho dají vydělávat peníze.

Jaká byla Tvá první vize o obsahu, který bys chtěl točit?

Na YouTube, v době mých začátků (rok 2012), kromě her frčely tzv. challenge. To jsou videa, kde lidé zkouší různé výzvy, například jíst pálivé papričky. No, a já si řekl, že bych to taky mohl zkusit a přizval jsem si k tomu kamarády, abych to nějak odlišil od ostatních. Ale tohle už dávno netočím.

Kde bereš inspiraci na nové formáty a typy videí?

Všude, kde se dá. Mám několik druhů pořadů zaměřených na zajímavosti, ať už ze světa kolem nás nebo například ze světa filmu. Pak stačí jen vymyslet téma a najít zajímavosti. Další formáty mám ze života, takže taková videa píše sám život. A někdy mi fanoušci sami píší, co by chtěli, abych natočil.

Přišla Ti někdy zpráva od fanouška, která Tě dojala?

Jednou mi přišel dopis od holčiny, že se naučila znakovou řeč, aby mohla překládat, co ve videích říkám svojí hluché kamarádce. To mě dostalo.

Hovoří se o tom, že youtubeři mají velký vliv… Nastala někdy situace, kdy Tě překvapilo, jak velký vliv na fanoušky máš?

Nesnažím se ovlivňovat svoje publikum. Věřím, že každý máme svou hlavu, ale občas, když natočím video o pozitivních zprávách a zmíním tam nějakou užitečnou aplikaci, tak mi pak napíše vývojář, že mi děkuje, protože jeho appku najednou využívá daleko více lidí a píšou mu pozitivní ohlasy.

Jednou jsem se zmínil, že budu v parku v Pardubicích a kdo chce, ať přijde. Čekalo tam na mě 200 lidí. 😀

Uvažoval jsi někdy o jiné práci?

V tuhle chvíli mě živí YouTube a věci kolem něj. Mám to i jako vášeň, a i po tolika letech mě to stále baví, takže o jiné práci nepřemýšlím. Do budoucna bych si rád vyzkoušel například moderování v rádiu.

Říká se, že život není cesta po rovince, ale vrcholy a údolí. Jaké nejnižší údolí a nejvyšší vrchol Tě v životě (prozatím) potkal?

Tady musím zaklepat, že ohledně zdraví je všechno v pořádku. Jak u rodiny, tak u mě. Pokud to mám brát profesně, tak nejhorší bylo období před několika lety, kdy měl YouTube problémy s inzerenty a všechny velké firmy se z něj stáhly. To se mi ztenčil příjem asi o 80 %. A ohledně života? Snažím se dívat pozitivníma očima, každý den si snažím užít.

Sledující mohou vidět, že Tě rodina v práci podporuje, a dokonce je ráda součástí natáčení. Bylo to tak od začátku?

Úplně od začátku mě od toho odrazovali. To jsem točil challenge. Mamka říkala, že si ještě ublížím. Později, když jsem změnil tvorbu, se začali dívat a videa je začala bavit. Pak jsem občas ve videu ukázal rodiče… a teď s mamkou máme pořad o vaření. Dnes jsou to, dá se říct, i moji fanoušci. 🙂

Tvá maminka má na Instagramu také slušnou základnu fanoušků. Inspiroval jsi ji Ty, nebo chtěla svou tvorbu (recepty) sdílet dříve, než ses pustil do videí?

Tak na to už si nevzpomínám. Podle mě si Instagram založila, aby mohla sledovat, co provádíme. Pak jsme ji asi ukázali, že si tam může dávat i svoje fotky a lidé ji začali sledovat. Teď tam má něco přes 30 000 lidí.

Z videí s přítelkyní působíte jako krásně sehraný, šťastný pár. Co považuješ za základ dobrého partnerského vztahu?

Toleranci a podporu. Má přítelkyně nastoupila do rozjetého vlaku a já jsem moc rád, že mi vychází vstříc a podporuje mě. Dále je určitě dobré, když má každý něco svého, ale i něco společného, nad čím můžou oba trávit čas a budovat to.

Influenceři, tváře Youtubu a Instagramu dostávají různé nabídky spoluprací. Přišla Ti nějaká, která Tě šokovala? Jaké spolupráce bereš a jaké nikoli?

Že by mě něco vyloženě šokovalo, to ne. Jednou mi přišla nabídka, jestli bych nechtěl hrát ve filmu pro dospělé, ale samozřejmě to byl žert. V tuto chvíli mám stálé spolupráce s několika firmami, ale dělám i jednorázové. Dost si vybírám. Neberu nic, co má něco společného s cigaretami, tabákem, pyrotechnikou nebo politikou.

V jednom videu jsi zmínil, že jsi miloval relax v podobě dlouhých koupelí ve vaně, dokud nepřišel účet za vodu. Jaký relax si nyní nejraději dopřáváš?

Ano, přišlo mi vyúčtování na nedoplatek 25 000 Kč. Od té doby jedině sprcha. Kvůli tomu, co se teď děje ve společnosti, nikam moc nejezdíme, takže máme o trochu víc volného času. Občas relaxujeme s přítelkyní na Netflixu nebo si společně čteme knížky.

Nyní je velmi diskutované téma zdraví. Podle toho, jak jste s tatínkem pokořili některé rekordy, máš zdraví na rozdávání. Jak se udržuješ fit?

Baštím vitamíny a už mnohokrát (za posledních pár let) se snažím začít cvičit. Naposledy dneska. 😀 Takže – že bych byl vyloženě fit, to bych asi neřekl. Každopádně se snažím být fit alespoň z té psychické stránky. Nečtu bulvár, nedívám se na zprávy v televizi ani na internetu a zaměřuji se na to dobré. Například na weby, ze kterých čerpám pro sérii Pozitivní zprávy. To mám hned lepší náladu!

Jaký máš recept na úspěch?

Chce to čas, úsilí, přemýšlení a prioritu, pak je možné vše. Také bych nikdy neřekl, že má videa lidé uvidí 300 000 000x …

Jaký máš oblíbený citát, moto nebo krédo?

Není důležité, co se stane, ale jak se k tomu postavíš.

Jaké sny by sis chtěl ještě splnit?

Těch je! S přítelkyní máme sny sepsané. Já jich mám zatím něco kolem 130. Ať už auta, protože miluji americká a německá auta, tak různé dovolené nebo něco splnit rodičům.

Na co se fanoušci mohou těšit?

Na jejich oblíbené série, které zanedlouho čekají Vánoční speciály a do budoucna plánuji něco velkého, co tady ještě nebylo, ale to zatím prozrazovat nebudu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří!
Stejka můžete sledovat na Youtube: Stejk, Instagramu: stejkstudio a Facebooku: Stejk studio

Čtěte také: Petra Vančurová propojila vášeň s byznysem

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here