Spartan Race: Nejnáročnější překážkový závod světa

0
2348

Zdali jsi někdy žil představou, že jsi v zuřící bitevní vřavě ála 300: Bitva u Thermopyl, kdy není kam utéct, a jedině s maximálním možným fyzickým a psychickým výkonem i špetkou štěstí je možné z kolbiště odejít živ, máš možnost tuto představu uvést v realitu. Tady neexistují žádné výmluvy, je to buď, a nebo. Tvou výhodou je, že nemusíš rovnou do bitvy na život a na smrt, bohatě však postačí bujará bitva sám se sebou. Bitva mezi tím co možné je, a co prý už možné není. A právě Spartan Race s touto hranicí značně zahýbe.

Kouzlo výzvy je ukryto v té jedné velké hádance – stojíš na startu a víš pouze to, kolik zhruba překážek a kilometrů bahna, špíny, vody, bolesti a odříkání máš před sebou. Jinak nic. Přesnou trasu, její náročnost a další detaily mají v malíku pouze stavitelé a organizátoři závodu. Jsou stanoveny 4 varianty závodu – Spartan Sprint (přes 5 kilometrů a 15 překážek), Super Spartan (více než 13 kilometrů a 21 překážek), Spartan Beast (přes 20 kilometrů a 26 překážek) a Spartan Death Race (nejnáročnější výzva přesněji nespecifikovaná, kterou dokončí průměrně 10% závodníků).

Co si ale budeme povídat – největší překážkou nejen tohoto závodu je naše hlava, naše myšlení. Jakmile se popasuješ s tímto soupeřem, původní překážky budou v mžiku z rodu hozených rukavic. Budou výzvou. Mezi nejčastější překážky na cestě k pokoření cílové pásky a objetí krásné dívky v typickém řeckém rouchu patří kilometry běhu zrádným, lesním terénem, přelézání, podlézání, přeskoky, silové disciplíny, šplh na laně, souboj s gladiátory, a nakonec ten nejoblíbenější kousek nejen vojáků a speciálních jednotek – podlézání ostnatého drátu. Jak jsme ale již zdůraznili – mezi překážkami se může objevit naprosto cokoli.

Jestliže se ti nějaká disciplína nezdaří hned na první pokus, žádná oprava neexistuje – automaticky děláš 30 angličáků (burpees). Dívky a ženy, které nejsou nijak ušetřeny délkou závodu ani počtem překážek, dělají angličáků 15 – mají pouze silové disciplíny ulehčené poloviční zátěží. A budeš se divit, kolik žen a dívek na startu spatříš! Dokaž, že na to máš i ty!

Odstartuj ještě letos i ty výzvu plnou překážek, potu i bolesti! Tento závod ti ukáže mnohé o tvém přístupu k životním výzvám. Každopádně si zapiš, že dokážeš-li to vše zkousnout a půjdeš vytrvale krok za krokem dál, děj se co děj, v cíli staneš jako úplně nový člověk. Poznáš, že ne nadarmo je tento běh pasován na nejnáročnější překážkový závod světa. Též procítíš, proč je hlavním mottem tohoto strhujícího putování heslo: “Pochopíš až v cíli…”

Čeká tě možná nejnáročnější zkouška tvého dosavadního života! Máš-li odvahu čelit těmto překážkám, všechny je překonat a zvítězit, snáze překonáš i všechny ty ve svém životě. Ve Spartan Race je vítězem každý, kdo protne cílovou čáru, což však naplno pochopíš až v cíli…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here