Luxusní sejfy Döttling: Klid pro vaše cennosti i mysl

0
1415

Každé cennosti by měly mít své odpovídající místo, podobně jako i my uléháme do odpovídajících postelí pro příjemný spánek. Právě zde totiž nacházíme všechny nejdůležitější aspekty kvalitního života, kde mezi hlavní řadíme i pocit bezpečí. Logicky bychom neměli tento pocit jen užívat nebo sdílet, ale také nabízet. Dopřát patřičný luxus pocitu bezpečí a pohodlí vlastním cennostem by se tedy mělo stát jakousi samozřejmostí shodnou s reflexí našeho vlastního života.

A právě s podobnými myšlenkami zakládal svou společnost na výrobu vytříbených sejfů Ernst Döttling, psal se rok 1919 a pradědeček současného majitele firmy se rozhodl změnit pohled na sejfy, rozhodl se vyrábět ty nejbezpečnější a současně nejkrásnější sejfy, jaké si jen dokázal představit. A protože měla jeho rodina dokonce pětisetletou tradici ve zpracování dřeva a kovů, na úspěch měl skvěle zaděláno. Ernst Döttling totiž chtěl sejfy přesunout ze skrytých místností do obýváků a ložnic, chtěl, aby se staly ozdobou místností a hrdostí majitele.

Tak vznikla společnost Döttling Manufacturers s pohupujícím se zlatým klíčem nad vchodem do dílny, symbolem zámečnického cechu. Ten tam visí dodnes. Je až neuvěřitelné, že po válce, která zasáhla i původní dílnu ve městě Sindelfingen poblíž Stuttgartu, dokázal zakladatel Ernst Döttling udržet svou vizi a přestože sousedské domy střídaly majitele, tato dílna zůstala jako jediná nezměněna. Následně byla tato tradice předávána z otce na syna a dílna neustále modernizována.

Čas plynul a dílna získávala věhlas nejen v Německu, ale dobrá pověst se šířila i daleko za hranice. Dnes je tu moderní byznys, o který pečuje v návaznosti na pohádkovou tradici pravnuk Markus Döttling s celosvětovou společností Döttling Luxury Safes. Nejenže se věnují výrobě nových unikátních sejfů s dokonalými mechanismy a osobním přístupem, ale zákazníci si také mohou nechat restaurovat své starožitné sejfy do kombinace novodobé bezpečnosti s tradiční krásou, domácí sejfy se podobně jako firma Döttling často stávají rodinným dědictvím.

Se svou dobrou reputací, neochvějnou tradicí a typickou německou kvalitou zpracování se Döttling snaží plnit svým zákazníkům veškerá individuální přání. Vysoká hodnota této práce má svou odpovídající cenu, průměrná objednávka tak přijde v přepočtu na necelé dva miliony korun. Samozřejmostí totiž není jen možnost personalizace uspořádání nebo přizpůsobení vnitřního prostoru, ale také možnost vlastního přání na vnější vzhled odpovídající unikátním představám… Stejně tak jako nové sejfy mohou být dodávány uzpůsobené na ochranu sbírky hodinek, zbraní nebo obrazů či doutníků, starožitné sejfy mohou být restaurovány v nové bezpečné mistrovské dílo s pozměněným nebo kompletně novým uspořádáním interiéru.

Pouze věci, se kterými nás spojuje minulost a jisté události, jsou pro nás opravdu tím nejcennějším majetkem. Co se tedy většinou skrývá za emblémem Döttling Luxury Safes, kombinací dokonalých zámků a masivními dveřmi? Nejsou to peníze, jsou to věci, ke kterým máme specifický vztah a které utvářejí součást nás samotných, věci, které jsou nám vlastní a které náleží k našemu životu stejně jako vlastní rodina. To nejcennější vlastnictví, které máme a u kterých nám záleží na jejich dokonalém bezpečí.

Tento příběh není pohádkou, je ryzí skutečností a je hoden obdivu a vědomí. Nalezení a péče o věci pro nás cenné působící nám radost je nedílnou součástí prožívání našeho skvělého života a jaké máme štěstí, že je zde takto odpovídající a tradiční dílna, která dokáže s potěšením splnit naše tajná přání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here