Jim Rohn: Jak splatit dluhy a vydělat miliony

12
4189

Syn farmářských rodičů z amerického státu Idaho odešel se sklopenou hlavou z univerzity hned po prvním ročníku, oženil se v raném věku a po vzoru svých vrstevníků začal Jim Rohn pracovat jako řadový zaměstnanec v místní firmě. Ve věku 25 let jeho účet vykazoval částku výrazně pod nulou a jeho osobnost se zase zmítala v nepříjemném kolotoči splátek úvěrů, nízkého platu a zašlého stereotypu rodiny střední třídy. Hluboko ve své duši měl sice Jim zakořeněné určité profesní ambice a představy o svém budoucím – lepším – životě, ale v zaslepeném shonu každodenního stresu nebyl schopen najít správnou cestu, po které by se měl vydat.Jim-Rohn-quotes

Život Jima Rohna se ale kompletně změnil, když se seznámil s podnikatelem Johnem Earlem Shoaffem. Zadlužený Rohn obdivoval obchodní úspěchy, životní filosofii i charisma bohatého podnikatele a zanedlouho dokonce získal místo v jeho firmě. Jim Rohn se začal aktivně věnovat svému osobnímu rozvoji a sebevzdělávání a každou volnou chvíli trávil studiem knih velkých myslitelů 20.století. Úspěšně tak nastartoval svou kariéru a během několika málo let si vydělal svůj první milion dolarů.

V následujících letech neobvyklý úspěch nezůstal bez povšimnutí a mnoho lidí toužilo poznat Jimův recept na bohatství a úspěch, stejně jako všechny velkolepé teorie, které se naučil během svého studia osobního rozvoje. Jim Rohn tak nastoupil na úspěšnou dráhu mluvčího a jeho semináře a přednášky navštěvovalo čím dál více lidí. Skrze své audio a video nahrávky a knihy dokázal oslovit miliony lidí a později získal prestižní cenu udělovanou nejúspěšnějším mluvčím Spojených států.

Jádro Rohnových prezentací spočívá v jeho hlubokém pochopení chování, které ovlivňuje lidský výkon. Veškerá filosofie Jima Rohna by se dala shrnout do životního kréda Pracuj víc sám na sobě, než na své práci každý z nás má podle něho neomezený počet možností, jak změnit svůj život k lepšímu, začít však musí každý sám u sebe. Prostřednictvím svých seminářů Jim Rohn nabízel ostatním lidem zcela nové pohledy na jejich vlastní touhy, cíle a priority, a tím jim pomáhal zlepšovat vlastní životy. Jima si najímaly největší americké společnosti, aby vedl kurzy pro jejich zaměstnance, protože zpráva, že jeho metody fungují, se šířila Spojenými státy rychlostí blesku.

„Nechť ostatní lidé žijí bezvýznamným životem, ale ne ty. Nechť se ostatní lidé dohadují nad zbytečnostmi, ale ne ty. Nechť ostatní lidé naříkají, když se někdo dotkne jejich citů, ale ne ty. Nechť ostatní lidé nechají svou budoucnost v rukou někoho jiného, ale ne ty,“ v tomto citátu Jim Rohn ukazuje, že je pouze ve vašich vlastních rukou, jakým směrem se vaše budoucnost bude ubírat. Přestaňte si proto neustále stěžovat na nepřízeň osudu a hledat další a další výmluvy, proč se vám právě nedaří, a radši vezměte do ruky dobrou motivační knihu a začněte se sebevzdělávat. To je klíč k úspěchu podle jednoho z nejvlivnějších myslitelů posledních let.

12 KOMENTÁŘE

 1. Fantastický člověk, inspirující život a to, jak ho každý můžeme změnit. Osobně jsem absolvoval 2 semináře s panem Jimem Rohnem, jen mě mrzí, že do České republiky se nedostávají jeho úžasné knihy. Děkuji za přiblížení tohoto mentora více lidem na Dremlife.cz!

  • Nápodobně. Nechápu, že jeho knihy nejsou přeloženy do českého jazyka.
   Naposledy jsem se s Jimem Rohnem setkal v listopadu 1998 ve Špindlerově mlýně. Měl jsem to štěstí a čest, že jsem ho potkával mezi roky 1992-1998 se štěstím i vícekrát do roka. On a Mark Hughes absolutně ovlivnili můj život.

 2. Děkuji za komentář. Těší mě, že jsem se trefila do oblasti Vašeho zájmu, stejně jako jsem vděčná za jakoukoliv zpětnou vazbu od čtenářů.
  Lidé jako Jim Rohn si bezpochyby zaslouží naši pozornost a věřím, že jeho životní příběh by měl být inspirací pro každého z nás.
  Přeji Vám mnoho úspěchů v životě a především pevnou vůli na poli osobního rozvoje a sebevzdělávání.
  Pavla Hořínková, autorka článku

 3. Prosím,jsou knihy od pana Rohna Jima k dispozici i v češtině?A kde? Můžete ještě další články od něho publikovat? Je to úžasný. Helena

 4. Pekny vecer,
  bohuzel nemam zadne informace o prekladech knih Jima Rohna do cestiny, nicmene doufam, ze se jich v budoucnu dockame. Uz zitra se ale muzete tesit na dalsi clanek inspirovany panem Rohnem na serveru Dreamlife.cz
  S pranim krasneho zbytku tydne, Pavla Hořínková

 5. Jim Rohn se setkal s nezávislým distributorem Herbalife.Po tomto setkání se stal nezávislým distributorem Herbalife začal pracovat na svém osobním rozvoji.Dnes Jim Rohn školí všechny leadery Herbalife po celém světě. A i já mám tu čest jed na jeho seminář. A už se moc těším.
  Pokud se někdo hledá cestu k finanční nezávislosti moc rád mu poskytnu informace o našem profesionálním týmu.
  Děkuji

 6. Dobrý den,
  článek je super ale zapoměla jste zmínit že Jim Rohn se stal nezávislým distributorem Herbalife a tím odstartoval svou kariéru.Od vzniku této firmy to bude skoro 30 let. A celé ty roky Jim Rohn užívá tyto produkty a cítí se skvěle proto školí po celém světě tyto leadery a má dost energie 1.den je v Barceloně a 2.den v Tokiu obdivohodné vzhledem k jeho věku.
  Jim Rohn přijede možná v Červenci do Prahy.Tak už se moc těším.
  Přeji mnoho úspěchu v osobním rozvoji Martin Ježek

 7. Měli bychom si všimnout jedné věci- všichni tito hurá myslitelé zbohatli na
  a) prodeji líbivých filozofií
  b) multilevelu, kde byli na špici pyramidy.

  Abyste prodávali úspěšně takové s.ačky jako herbalife a spol., musíte
  – uvěřit, že nějaké vnější věci pomůžou vašemu zdraví víc, než cokoli jiného (tzn. zcestná lež)
  – přesvědčit o tom spoustu jiných, a přimět je KOUPIT NANICKRÁM (tzn. obelhat)
  – brát si z jejich píle, snů a prodejů díl pro sebe (tzn. kořistit).

  Čili neděláte nic jiného, než že tomuto pochybnému světu pomáháte přežít v jeho otrokářském systému. Je to jako mít naprogramováno, že ze sta lidí bude vybráno jen 5 nejloajálnějších a ostatní budou žít v průměru anebo i bídě a strachu, a vy jako stádo zaslepených chtivých egoistů ryčíte svoji loajalitu do světa, abyste se ocitli mezi těmi pěti procenty. A že těch vybraných 5 nejegoističtějších skutečně dostane pomyje do korýtka, považujete za důkaz správnosti tohoto programu.

  Povím vám, co je skutečně správná cesta. Zbořit program otroctví a vytvořit program partnerství.

  Tito všichni hurámyslitelé a pseudoteoretici nejsou ničím jiným, než slouhové otroctví. Dostali nasypáno do koryt, aby vás oklamali a přiměli nevidět a neslyšet.

  Vždyť se podívejte na jejich životopisy – nemoci! Rohn se nemohl poslední rok a půl nadechnout – trest! Hill měl syna bez uší – trest! Nightingale měl rakovinu vepsanou přímo v tváři – trest! Zaplatili svou cenu za to, že měli plná korýtka. Žádný herbalife jim nepomohl.

  Co po vás chtějí? Na co vás dostali? GREED!!!

 8. Každý si může za to co se mu v životě stalo, to je to co prosazoval Jim Rohn, jak se on dostal k bohatství není důležité. Podstatné je, že si našel cestu, jak to udělat, a že ostatní lidi mu dávali za to peníze byla jen a jen jejich věc (či hloupost). Dokud lidi nepochopí, že mají za svůj život 100% zodpovědnost, tak nikdy nic se v jejich životě nezlepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here