Public Investment Fund: 84 miliard korun pro UBER!

0
2254

Kde je nejvíce peněz? Zřejmě tam, kde je ropa. A kde je ropa? V Saudské Arábii! Odtamtud pochází i největší arabský investiční fond s názvem Public Investment Fundtaxi-cab-381233_1280

Tento investiční fond se postaral o nejvyšší investici do soukromé společnosti vůbec. Přesně je to 3,5 miliard dolarů, což je v přepočtu 84,5 miliard korun do nejhodnotnějšího startupu na světě, čím je právě UBER. Ten již dostal přes 12,5 miliard dolarů od 56 různých fondů a investorů. Peníze UBER samozřejmě využije pro další masivní expanzi po Evropě a Asii.

Touto investicí Public Investment Fund vlastní zhruba 5% společnosti UBER, která je oceňována na 62,5 miliardy dolarů. Zároveň začal UBER testovat vlastní autonomní vozy. Bude tedy budoucnost taxi služby směřovat k taxíkům bez řidičů? Toť otázka. V Pittsburgu se již testuje a vypadá to asi takto.

uberself

Jelikož se UBER nedohodl s Teslou ani Googlem, rozhodl se jít vlastní cestou. Systém však není ještě ani zdaleka tak připravený jako u konkurence a stále se učí řešit nové situace. Doufejme, že si tím však UBER poradí, jelikož by se pak mělo jednat o mnohem bezpečnější a levnější  formu přepravy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here