Ptejte se Johna: Investování do nemovitostí

0
1399

Je to zcela určitě mou nevědomostí a zejména pak nevědomostí nalézat opravdu výhodné nemovitostí s jistou a i vyšší návratností investovaných peněz. Už dlouho právě hledám typy nemovitostí, které se dají například po úpravě prodat za víc, či vymyslet způsob, jak nemovitost případně srazit na nejnižší hodnotu nákupu. Jsou tu nemovitosti s nájemníky, které jsou lacinější, nebo privatizace, či byty obecní. Nic však nenacházím a zdá se mi to skoro nemožné. Žádám Vás tedy o jakoukoliv radu, za kterou budu vděčný, případně doporučení na různé publikace, kurzy kde se vzdělat apod.

John Vanhara odpovídá

Tak úplně stejný pocit jsem měl, když jsem byl před 8 lety rozhodnut začít investovat do nemovitostí. Byl jsem přesvědčen, že chci investovat. Chtěl jsem se zabezpečit na celý život (a důchod). Chtěl jsem mít pár domu, které budou přinášet měsíční příjem a růst na hodnotě. Ale taky jsem měl problém najít opravdu výhodné nemovitosti, nebo jsem na ně neměl dostatek peněz.

Na investovani do nemovitostí to chce mít obrovskou trpělivost. Klidně strávit rok nebo i více hledáním. Sám jsem prošel stovky nebo i tisíce inzerátů na Internetu. Osobně jsem se šel podivat na desítky domů každý měsíc. Studoval jsem knížky. Zjišťoval statistiky. Počítal, jak se dá vydělávat. A když jsem takto strávil skutečně hodně hodin, tak se mi v hlavě začínalo rozjasňovat. Věděl jsem mnohem lépe, co je skutečně dobrá koupě a co ne. Do ničeho jsem ale nespěchal.

Říká se, že v nemovitostech se nejvíce vydělá na tom, jak dobře se koupí. Ne na tom, jak dobře se prodá. Znamená to, že nejdůležitější je koupit za dobrou cenu, v dobré lokalitě a vědět, že nemovitost bude vydělávat. Velkou roli hraje i to, jak se zrovna vyvíjí trh. Budou nemovitosti spíše stoupat, nebo klesat v nejbližších letech? To je taky potřeba vzít v úvahu. Před pár lety se nevyplácelo investovat v určitých městech, ale dnes to má již význam.

Dobrý web s informacemi o různých realitních guru jsou stránky John T. Reeda, nabízí realný pohled na to, co je dobrá strategie, a co jsou nesmyslné rady.

Své další otázky můžete zasílat na email john@dreamlife.cz.

Autor: John Vanhara

Vybudoval několik úspěšných firem v USA a stal se milionářem, naprosto z nuly během několika let dospěl přímočaře ke splněným snům, taková je cesta Čecha s původním jménem Jan Vaňhara. Od roku 2001 žije a podniká ve Spojených státech, svého podnikatelského ducha, know-how, nadšení i odhodlání servíruje čtenářům na internetu, nyní se věnuje také čtenářům Dreamlife.cz a nedávno vydal svou první knihu. Knihu si díky exkluzivnímu partnerství Dreamlife.cz můžete objednat přes stránky knihy Podnikání v USA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here