Piaget Limelight Paradise: Na kraji ráje

0
1421
Luxusní a hravé, čisté a okázalé, oslňující a křehké – to vše je protkáno v kouzelné pavučině exotických snů, do které se ráda zaplete nejedna žena. Celá kolekce je rozdělena do tří subkolekcí právě podle zdroje inspirace, které stály za jejich tvorbou.

„Třpytící se laguna“ ukrývá v tropickém ráji neočekávané poklady. Modré akvamaríny, zelené turmalíny, ametysty a diamanty spolu tvoří pestrý proud. Náhrdelníky jsou jako vlny oceánu, které se rozpouští v písčitém pobřeží. Náušnice a hodinky jakoby padaly v kapkách s deštěm k zemi, prohřáté sluncem. Panenské atoly „Třpytící se laguny“ jsou interpretovány bílým zlatem a diamanty. A pestrý život na nich je bohatě stovkami Akoya perel, hnědých safírů, oranžových a růžových granátů, které se vlní v podobě náramkových hodinek na opálené pokožce zápěstí.

Z „Třpytící se laguny“ nás ohromily právě náramkové hodinky. V provedení v bílém zlatě je pouzdro hodinek lemováno 92 brilianty, číselník vyplněn dalšími 182 brilianty. Náramek, do něhož jsou zasazeny nese rovných 80 Akoya perel a 1402 briliantů. Ty stejné hodinky v provedení růžového zlata mají pouzdro hodinek lemováno 92 hnědými granáty, číselník z dalších 182 stejných kamenů, náramek ze 161 spinelů, 23 hnědých safírů a 1298 oranžových a růžových granátů.

Druhým zdrojem inspirace byl „Exotický ostrov“ samotný. Zelené království lemují překrásné květy nikdy dříve nespatřených rostlin. Prsteny, náušnice i čelenky vypráví kouzelné příběhy z nitra ostrova. Křehkou krásu květů doplňují třepotající křídla motýlů v teplém vánku, které jsou motivem druhé poloviny této subkolekce. Na jediném prstenu z „Exotického ostrova“ napočítáme v bílém zlatě zasazených 140 čirých briliantů, 15 žlutých diamantů, pět hruškových žlutých safírů, 9 žlutých safírů v brusu briliant, kterým dominuje jeden velký polštářový safír o váze 21,94 karátů. Okvětní plátky kvítků na všech špercích „Exotického ostrova“ jsou z bílého chalcedonu. S grácií podtrhují křehkou krásu ženských křivek. Jsou opusem na nevinnost a panenskost.

V třetí subkolekci se designéři Piaget vydali na otevřený oceán za pohádkovým dobrodružstvím na palubě jachty. Noční plavba ve svitu měsíce je ztvárněna pruhy bílého zlata spletených do podoby námořnických uzlů. Ačkoli v „Pohádkově plavbě“ nalezneme proti předchozím dvěma subkolekcím pouhé tři šperky a navíc nejskromnější ze všech, nebudeme zlehčovat fakt, že žena, která je zvolí ke své večerní róbě, ponese na svém těle 418 briliantů.

Na kraji ráje je mnoho krás, ale k dokonalosti Piaget před několika dny odhalil doplňkovou kolekci k této pestré skladbě uhrančivých šperků. Nese jméno Coctail Jewelry a do podoby prstenů přenesla tři slavné plážové koktejly. Prsten inspirovaný nápojem Caipirina je zdoben 214 čirými brilianty, 1 velkým turmalínem a citrínem v podobě plátku citronu, který zdobí sklenici. Slavný Sex on the beach je podobně také s 214 čirými brilianty, ale nápoj ztělesňuje růžový turmalín a plátek citrusu je vykládán peridotem. Snad největší potěchu oku ale dělá prsten na motivy drinku „Blue Hawaii“. Do bílého zlata zasadili klenotníci Piaget 121 čirých briliantů, kterým dominuje jeden velký 37,5 karátů vážící modrý topaz. Na jeho hladině plave květ z bílého chalcedonu zdobený žlutým safírem.

Piaget s Limelight Paradise vynesl na stůl trumf. Opálené tělo žen ještě nikdy nezdobila tak křehká a přitažlivá krása.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here