Nové Audi Q5: Všestranný svůdník v plné zbroji

0
1259
Audi Q5 je v závodním poli SUV vozů velmi sportovním, srdnatým a neúprosným atletem s vyhlídkami na nejvyšší medailové pozice. Sám sebe prezentuje dynamickou tváří sebejistého topmodela, za jehož ledkovými světlomety se skrývá silný charakter našlapaný těmi nejlepšími povahovými rysy, jaké může současná technika automobilky Audi nabídnout.
Koncepčně zcela logicky vychází ze svého většího předchůdce, Audi Q7. Kombinuje dynamiku a jezdeckou lehkost sedanů s příjemnou všestranností masivních offroadů i mimo asfaltové tepny. To vše pro maximální pohodní nadstandardního odpočinku při rodinných výletech a týdenních nákupech. Avšak nejsou to jen rodinné záležitosti, které nové Audi Q5 pokryje. Je především zábavné a i romantický večer ve dvou, vy a vaše nové Audi, bude vskutku vášnivým a divokým.
Silné efektivní agregáty rvou (u šestiválce 3,0 TDI) 240 koní skrze motorový skelet vozu a devatenácti palcová kola až na asfaltem, štěrkem či blátem pokryté stezky s razancí pro SUV velmi oslnivou. Rozmezí první stovky na tachometru zhltne během prvních 7,2 vteřin a nechte se překvapit, jak svižně to dokáže na nerovném těžkém terénu. Nicméně, maximální rychlost celých 222 km/h doporučujeme zkoušet pouze na bezpečných cestách. Na vysokorychlostní řádění v opravdu extrémních podmínkách snad raději Hummer. Audi Q5 se nesnaží zacházet do krajností, exceluje ve vyváženosti a spojení mnohdy nespojitelného.
S vědomím, že nový čtyřkolý klenot labužnicky zbaští 6,7 litrů nafty na 100 kilometrů, je pohled na něj ještě láskyplnější. Se sportovní elegancí a umělecky tesanými tvary dokonale zapadá do charakteru a prezentace značky samotné. Masivní přídi dominují výrazné světlomety, které z obou stran lemují chrómem orámovaný gril. Pro labužníky nabízí nástavbu v podobě bi-xenonů a systému denních potkávacích LED světel. Vypadají božsky. Nekompromisně, sexy, mocně.
Dominantní kola propůjčují svému pánu respekt, se kterým budou ostatní účastníci dálničního provozu pokorně ustupovat do pravého jízdního pruhu. Design korunovaný elegantně se svažující střechou jen podtrhuje, že se cítí být velmi blízký svým bratrům z řad kupé a svou dravost dává okázale najevo. Dynamický a líbivý design však pečlivě dbá i na praktickou stránku své využitelnosti a proto součinitel aerodynamického odporu činí velmi slušných 0,33.
Pro hravé jedince máme potěšující zprávu ohledně sedmi stupňů, které pro ně připravila kvalitní dvouspojková převodovka S Tronic. Slibuje minimální prodlevy při řazení a cestování z bodu A do bodu B se nyní stává adrenalinovou záležitostí, kamkoliv stočíte volant. Pokud nové Audi Q5 něčím není, pak není supersportovním vozem, který by lámal rychlostní rekordy a sváděl pohledy z titulních stránek časopisů. Jinak je však téměř vším.  A to ve velmi pěkném kabátu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here