Nejzajímavější hodinářské výtvory 2007 (část první)

0
1314

Kdo má trochu stylu, uvažuje nad tím co má na sobě a přemýšlí, jak asi působí na své okolí, pak nemůže opominout právě tento doplněk. Dávno pryč jsou časy, kdy hodinky byly pouze funkčním zbožím, které mělo rychle informovat o čase, v dnešní době individualismu jsou zejména doplňkem a někdy až šperkem osobnosti. V tomto duchu nemá smysl ani zmiňovat, jak sledování času na mobilním telefonu je nevkusné. Závěrem úvodníku snad jen, že jsme vybírali hodinky opravdu výjimečné, neotřelé značkou i designem, jednoduše klenoty svého oboru. Pokud jste ale narazili na některé, čímkoliv převyšující námi představované, neváhejte nás na ně upozornit v diskuzi, třeba přehodnotíme náš seznam pro druhou část článku, tam se objeví kousky více sportovní. Dost plků, teď už vzhůru do jiného světa.

Ušlechtilé počiny pro Only Watch 2007

Jestli vás tyto hodinky pohltí svou neobyčejnou funkčností, ojedinělostí anebo elegancí, vězte, že na podzim letošního roku je budete moci získat v charitativní dražbě. Výrobce Girard-Perregaux tento kousek představil jako svůj příspěvek do světové přehlídky nejkvalitnějších hodinek světa Only Watch 2007 a po výstavě ve všech důležitých světových destinacích (Monako, New York, Moskva, Ženeva…) půjdou 20. listopadu do již zmiňované dražby. A co se týče samotných hodinek, jsou naprosto unikátní svou funkčností, světově ojedinělé, nabízí totiž současně věčný kalendář, časové pásma čtyřiadvaceti mezinárodních měst a také aktuální čas čtyř hlavních světových burz (New York, Londýn, Hong Kong a Tokyo). I proto lze konstatovat, že dokonale padnou na ruku světovým cestovatelům a mezinárodním obchodníkům. Z hodinek také vyčtete tradiční datum, den i měsíc a fázi měsíce. Dokonalý mechanismus uvnitř elegantní extra tenké skořepiny o průměru 41 mm a vyrobené z růžového zlata uvažuje proměnlivou délku měsíce, a proto nepotřebuje manuální zásah do chodu minimálně do roku 2100.

Boj proti svalové dystrofii si svou účastí v aukci Only Watch 2007 nemohl nechat ujít ani další přední výrobce Vacheron Constantin. Ten vytvořil celou kolekci podobných hodinek – Malte, ale pouze jedny z nich poputují na výstavy, další variace jsou dostupné každému. Výstavní kousek je platinový, a to i z důvodu role platiny na poli lékařství, ta totiž nereaguje s krví a tudíž neoxiduje. Hodinky mají kožený pásek z nyní velmi populární krokodýlí kůže, která je vyvedena v barvě námořnické modři. Harmonický vzhled se kloubí s dlouhou tradicí výroby hodinek, pohled do mechanického útrobí hodinek připomíná pohled 250 let zpět, ohlédnutí a vzpomínku na začátky firmy.

Extravagantní a dokonalé Bulgari Assioma

Při prvním pohledu mi vzaly dech, při druhém jsem si je naprosto zamiloval a při třetím mě mrzí, že nemám 155 tisíc dolarů navíc, v naší měně podle aktuálního kurzu 3 270 910 korun. Přesně taková je cena za tento extravagantní a technicky okázalý skvost. Jak je u Bulgari zvykem, jejich práce se těžko zařazuje pouze do jedné kategorie, a to i v tak základní věci jako je rozlišení tvaru. A zatímco každý uvažuje, který tvar vlastně nejlépe popisuje Bulgari Assioma, při pohledu na ciferník skrz dvojité safírové sklíčko se ostatní mohou kochat nádhernou činohrou dokonalé hodinářské komplikace. A krom kochání lze nalézt i dostatečné množství informací jako základní čas, den v týdnu i měsíc a aktuální datum. V neposlední řadě, zejména pro obyvatele západních zemí, je zde čtyřiadvacetihodinový ukazatel. Jen pro doplnění představy o velikosti, platinové tělo hodinek měří 48 mm.

Jackpot s nádechem roku 1945

Trochu odreagování mohou přinést hodinky Vintage 1945 Jackpot Tourbillon, remake slavné historie, které kombinují standardní časomíru s jackpotem. Obzvláště pro gamblery a hráče se jedná o potěšující náčiní, jak jinak ukrátit čas při přepravě nebo při usínání než jemným přitažením páčky pln očekávání tří správných symbolů… Správné symboly představující slastný jackpot jsou pouze tři zvonky, ale snadné to nebude, jelikož vzhledem k pěti obrázkům a třem polím existuje 125 možností, které náhoda může zobrazit. Strojek je zasazen do skeletu o průměru 43 mm z růžového zlata.

Lunární konzervativec Rufus Gerard Lacus Temporis

Záchvěvy nostalgie a historie nad zmiňovanými značkami musí někdo narušit, a tím může být nový kanadský výrobce Rufus Gerard, který pro své hodinky využívá strojky Seiko S6. Samotná společnost je součástí nadnárodní korporace Kakkazan Innovations Inc, takže zázemí má vskutku slušné. A podobně sofistikovaný je i název hodinek, Lacus Temporis je totiž jméno měsíčního jezera času (Lake of Time) a je prvním počinem z lunární edice nové značky. Jako jediné z výše představovaných hodinek mají pouzdro z nerezové oceli o průměru 40,8 mm a na zápěstí je připevňuje řemínek z krokodýlí kůže. Jak jinak, než že se jedná o limitovanou edici o produkci 350 kusů, v prodeji se objeví v říjnu tohoto roku s cenou 8800 dolarů (185 tisíc Kč).

Máte svou oblíbenou značku? Máte vybraný neobvyklý typ hodinek nebo už nosíte na zápěstí nějaký hodinářský šperk? Ukažte nám je v diskuzi, sami jsme zvědaví na vkus našich čtenářů!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here