Nejzajímavější hodinářské výtvory 2007 (část druhá)

4
1442

V první části jsme představili špičku ledovce společenských hodinek nejvyšších kvalit a nejlepších značek.  V této části se podíváme na zajímavé kousky z oblasti sportovnějších a méně konzervativních edic, hodinky vyznačující se i přidanou hodnotou jako teplotní odolnost nebo vodotěsnost. Přesto jsme z nároků na všudypřítomnou eleganci neslevili, a proto zde naleznete jen ty nejkrásnější šperky, nad kterými nám všem srdce zaplesá.

Závodní příchuť s Graham Silverstone Grand Chrono

Máte rádi vůni benzínu, pálící se gumy a závratných rychlostí? Říká vám něco slovo Silverstone? Pokud ano, jste pravými adepty na vlastnictví těchto velmi specifických hodinek, které byly vytvořeny za účelem uctít a oslavit jednu z nejznámějších závodních tratí světa, na kterou je kolébka motoristického sportu, rozuměj britské impérium, patřičně hrdá. I proto je tradiční výrobce Graham, s historií sahající až k počátku osmnáctého století, tou nejpovolanější hodinářskou firmou. Průměr hodinek je 44 milimetrů a pouzdro je dostupné z nerezové oceli nebo růžového zlata se zasazeným ciferníkem z uhlíkového kompozitu. Tento kompozit se v současné době používá pro výrobu dílů ve Formuli 1. Na ruce tuto modlu všech, nejen britských, motoristických fanoušků drží gumový pásek se vzorem pneumatiky. Cena ocelové varianty je 9 300 dolarů a zlaté 15 000 dolarů (195 a 315 tisíc korun).

TAG Heuer Monaco Vintage Limited Edition

Tento počin je novou verzí velmi známých a klasicky čtvercových hodinek Monaco od světoznámé značky TAG Heuer. Nový retro kousek má světle modrý a oranžový pruh na černém ciferníku spolu s logem značky Gulf, které barevně ladí s prošíváním koženého pásku z aligátoří kůže. Vzhled unikátních hodinek je poctou legendárnímu a obdivovanému vozu Porsche 917-Gulf (pětilitrový motor produkoval výkon přes 6OO koní a díky tomu vůz dosahoval rychlosti přes 360 km/h), který v letech 1970 a 1971 zvítězil v 24 hodinovém maratonu Le Mans. S tímto vozem se představil i Steve McQueen ve slavném filmu Le Mans. Hodinky jsou dostupné v limitované edici čtyř tisíc kusů, ale pokud jste fanoušky spíše kovových náramků, pak nezoufejte. Existuje ještě druhá limitovaná série hodinek Monaco, a to se světlým ciferníkem, červeno modrou kombinací pruhů a logem Monaco. Vaše mohou být za ceny kolem čtyř tisíc dolarů, 85 tisíc korun. A pokud vás to potěší nebo navnadí, tyto hodinky nosí i samotná hvězda stáje Ferrari, finský pilot Kimi Raikkonen.

Tajemný P‘6600 Dashboard

Dashboard v anglickém jazyce vyjadřuje dvojsloví přístrojová deska a své motivy v automobilovém průmyslu tyto hodinky těžko skrývají. Vlastně, proč by je skrývaly, naopak je vystavují na obdiv. Vždyť od výrobce s názvem Porsche Design nelze ani očekávat něco jiného než vzor ve vozech mateřské firmy. I vozy Porsche si drží tradici a ve svých modelech nabízí kulaté přístroje interiéru, a stejně tomu tak je i v této hodinářské edici. Studio připravilo hned několik variant sportovně-společenských hodinek z různých materiálů pouzder i řemínků, lze si tedy vybírat ze slitiny titanu a hliníku nebo přímo z růžového i bílého zlata a řemínky mohou být z různě barevné krokodýlí kůže, gumové se vzorem pneumatiky na rubu anebo čistě kovové. Ceny těchto variant pak šplhají od 4 tisíc výše až k 13 tisícům dolarů, v české měně se pohybují v rozmezí 85 tisíc až 275 tisíc korun.

Drsný gentleman Concord C1

Opravdu mužská záležitost je Concord C1, který spatřil světlo světa v Basileji a koluje o něm minimum informací. Masivní a robustní konstrukce z gumy, oceli a kompozitu představuje naprostou dominanci nad vším, co jsme zde viděli. Nemusí padnout do oka všem, ale charisma vyzařující z hodinek je naprosto nepopiratelné. Pouzdro může být v kombinaci ryzí oceli nebo růžového zlata s hrubou černočernou gumou. Ale i tak je zde trocha místa pro sentiment, spodní strana hodinek je má průhledné sklíčko, které odhaluje vnitřní mechanismus a můžete se tak kochat skrytým tajemstvím.

Potápěčské eso Aquatimer Cousteau Divers

Limitovaná edice 2 500 kusů na počest slavného podmořského potápěče Jacques-Yves Cousteau, který zasvětil svůj život objevováním podvodních krás a záhad obyvatel tohoto světa. Mnoho let představoval mořský život lidem a upozorňoval, jak krásné, ale ohrožené, je toto prostředí. Společně s Cousteau Society se přední výrobce hodinek IWC rozhodl ujistit, že řešení otázek podmořského životního prostředí stále neúnavně probíhá. A proto připravil tuto výjimečnou edici krásného podmořského doprovodu, 44 milimetrová skořepina hodinek z nerezové oceli totiž skrývá vše nezbytné pro potápění a také svou voděodolností přináší nemalou službu –  vydrží totiž tlak 12 bar, což představuje 120 metrovou výšku vodního sloupce. To vše za 5 150 euro, tedy 150 tisíc korun. Na stránkách výrobce můžete shlédnout fascinující video o řadě Aquatimer, která nabízí v kolekci Aquatimer i varianty s kovovým řemínkem.

Máte svou oblíbenou značku? Máte vybraný neobvyklý typ hodinek nebo už nosíte na zápěstí nějaký hodinářský šperk? Ukažte nám je v diskuzi, sami jsme zvědaví na vkus našich čtenářů!

4 KOMENTÁŘE

 1. Proč si máme všímat pravého zápěstí?
  Mimochodem, hodinky jsou ženského rodu, takže se píše „proč by je skrývaly”.

 2. Dobrý den, pravé zápěstí bych nechal bez vysvětlení, myslím, že obrázek vypovídá sám za sebe (rozdíl v možné formulaci – pravé zápěstí vs. zápěstí napravo). Avšak tu ostudnou hrubku si beru na sebe a omlouvám se všem čtenářům, není to nejlepší vizitka. Věřím, že se takové chyby u nás již nebudou opakovat, snažíme se neustále zkvalitňovat náš obsah i práci naší redakce, i proto nyní hledáme korektora našich článků. Pokud byste měl zájem, vidím, že nás čtete velmi pozorně, ozvěte se mi prosím kdykoliv na email, budu potěšen 🙂 Díky a přeji příjemný víkend, Tomáš Novotný, šéfredaktor

 3. Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka na práci korektorky, proto Vám nabízím své služby. Jsem absolventka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého obor český jazyk – německý jazyk pro 2.stupeň ZŠ. Pokud budete mít zájem, pošlu Vám svůj životopis.
  S pozdravem
  Mgr. Lenka Kubíková

 4. Dobrý den, zaujal mě Váš inzerát. Jsem studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a mám zkušenosti s redakcí a korekcí článků v novinách. Měla bych zájem o spolupráci s Vámi.
  S pozdravem Hana Hefnerová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here