Nejvlivnější ženy světa 2013

0
1960

Časopis Forbes ani tentokrát nezklamal a přinesl žebříček nejvlivnějších žen světa letošního roku. Asi nepřekvapí, že se na předních příčkách objevují zejména dámy angažované v politice. Přecijen mají značně větší vliv z povahy své práce. Ale ať už se jedná o internetový byznys, vedení úspěšné nadace nebo politickou aktivitu, uspět v tak velké konkurenci je potvrzením síly a píle, kterými jsou tyto ženy pověstné! Pojďme se na ně podívat.

5. nejvlivnější ženou světa je všem dobře známá Hillary Clinton.
5. nejvlivnější ženou světa je všem dobře známá Hillary Clinton.

Ve srovnání s výsledky v roce 2012 se pár jmen v žebříčku prohodilo, ale na prvním místě se již třetím rokem usadila německá kancléřka Angela Merkel. Svoji pozici si obhájila hlavně kvůli své odhodlanosti zachovat členství všech 17 zemí eurozóny a také kvůli svým názorům, jenž obdivuje a sdílí téměř 70% z 80 milionů německých občanů.

Na druhé příčce se tento rok objevuje brazilská prezidentka Dilma Rousseff, která je ve svých 65 letech jednou z nejoblíbenějších světových prezidentek hlavně kvůli své urputné snaze o zlepšení životních a pracovních podmínek všech Brazilců.

Brazilská prezidentka Dilma Rousseff a německá kancléřka Angela Merkel v Cannes v roce 2011.
Brazilská prezidentka Dilma Rousseff a německá kancléřka Angela Merkel v Cannes v roce 2011.

Ze třetího místa se na nás usmívá Melinda Gates, manželka amerického miliardáře Billa Gatese. Oproti minulému roku si polepšila o jedno místo, a to hlavně díky své nadaci, jenž pomáhá v boji s chudobou. Je také jednou z nejštědřejších světových podnikatelek – neváhala věnovat téměř půl miliardy amerických dolarů ženám z chudých zemí!

Na dalších příčkách můžeme vidět například americkou první dámu Michelle Obama a hned v závěsu za ní bývalou ministryni zahraničí USA Hillary Clinton. Obě dvě ví, jak náročný úkol je zastávat pozici první dámy a umí toho také náležitě využít. Hillary se nebojí dát najevo svůj nesouhlas s autoritativními režimy a s politikou některých východní zemí a Michelle je zase známá svojí kampaní proti dětské obezitě, která sužuje americkou veřejnost.

Mezi další vlivné ženy patří také prezidentka největší indické strany Sonia Gandhí, šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde nebo Janet Napolitano, jenž je ministryní pro vnitřní bezpečnost USA a také bývalá guvernérka Arizony.

V žebříčku nezaostávají ani hvězdy showbyznysu, například zpěvačka Beyoncé obsadila 17. příčku, herečka Angelina Jolie pozici č. 37 a nesmíme zapomenout na výbornou moderátorku s těžkým životním osudem Oprah Winfrey, která tentokrát drží 13. místo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here