Les Brown: Život nemá žádne omezení!

0
4073

Dynamická osobnost se silným životním příběhem Les Brown, to neměl vždy v životě lehké. Ve věku šesti týdnu byl spolu s jeho bratrem adoptován do dobré rodiny. Jeho inspirativní příběh Vás ale dostane!

Během svého života si zažil různé okamžiky, kdy jeho sebevědomí bylo hodně nízké. V jeho dětství mu psychologové diagnostikovali mentální zaostalost.
Nikdo mu nikdo nevěřil, že by se jednou z něho něco vyklubalo. V porovnání se svými spolužáky byl mnohem pomalejší, nedařilo se mu v učení, a proto ho všichni, hlavně učitelé, podceňovali.

Stalo se mu to osudovým. Díky nálepce „mentálně zaostalý“ neznal svoji sebehodnotu.
Proto se ve školce se na všechno vymlouval, že nic neumí, ať ho nechají na pokoji.

“Jsem takový a proto nemůžu být úspěšný.”

Pak se stal zlom!

Do života Lesa Browna přišel člověk s jménem LeRoy Washington, který v potenciál Lesa věřil. Viděl v něm něco, co on sám neviděl. Jednou dostal od LeRoya úkol, ale mladý Les se vymlouval, že ho není schopen splnit, protože je nešikovný a zaostalý.

Nikdy víc to už neříkej! To co si o Tobě myslí ostatní, nemusí být tvojí realitouOdpověděl LeRoy.

Bohužel lidé nosí sebou takovéto nálepky roky, někdy dokonce i celý život. Sami o tom nemusí ani vědět. Dobrá správa ale je, že to tak vůbec nemusí být a dá se to změnit.

Les to též po chvíli pochopil, a rozhodl se to změnit. Udělal tedy silné rozhodnutí, aby dal svou nálepku dolu! Začal se sebou pracovat a rozvíjet se v oblastí, ve které byl dobrý.

I když učitelé v něm pořád viděli ukecaného zaostalého studenta. Tak se Les nevzdával a zvládal to díky podpoře svého učitele LeRoye, který jako jediný ze všech učitelů, v něm viděl potenciálního řečníka. A tak ho začal učit i Rétoriku.

„Aby jste všeho, co chcete dosáhli, musíte být hladový. Vaše motivace musí být závažná. Musíte mít důvod, aby jste překonali překážky, které se vám postaví do cesty!“

Díky učitelově motivaci se Les rozhodnul jít za svými sny. Jeho prvním snem bylo stát se Djem. Vyzkoušel si tedy podat životopis na tuto pozici do místního radia.

Jenže ho nepřijali.

Les byl ale tak motivován, že se nevzdával a zkoušel to dál.

Když přišel Les po čtvrté na pohovor do toho samého rádia, jako obvykle, tak byl manažer tak překvapený, že mu zde dal místo pomocníka.

Lesa nemrzelo, že hned není DJ, ba naopak, okamžitě tuto pozici přijal a využil jí jako možnost být blíž svému prvnímu snu.

Během práce v radiu se učil, jak to celé funguje a ve volném čase si hrál, a vše studoval o své vytoužené pozici Dja, která je jeho cílem.

Až jednoho dne nastal den D, kdy se DJ radia opil a Lesovi se naskytla nečekaná příležitost být hlavním DJem a ukázat, co v něm je.

Les využil všechny své poznatky, a oslovil šéfa natolik, že mu nejdřív dal částečný úvazek a pak plný úvazek na tuto pozici.

Práce v radiu ho nadchla natolik, že v tomto oboru pokračoval. Dostal pracovní nabídku, jako manažer v radiu ve státě Ohio. Dodalo mu to společenské postavení a uvědomění, že se dá svůj život změnit, když člověk opravdu chce a jde si tvrdě za tím.

Nakonec začal rozebírat závažné společenské a politické témata. A tímto se ještě víc zlepšoval ve svém řečnictví.

Udělal další krok ve svém životě.
Politika ho pohltila natolik, že začal kandidovat. Získal místo v Ohio Státě Legistature pro 29 House District. Později byl předsedou Komise pro lidské zdroje, ale musel se tohoto místa vzdát, protože jeho matka onemocněla a tak se vrátil k ní domů, aby o ni pečoval.

„Život nemá žádné omezení, kromě těch, které si sami vytvoříme.“

Les se Na Floridě nadále věnoval společenským tématům. Vymyslel vzdělávací kariérní program pro mladé a organizoval komunitní setkání, řečnil na téma společenské nespravedlivosti.

Bohužel to pro něho nebylo snadné i z této vysoké pozice, kterou si vybudoval.

Lidé mu začali natolik závidět vše co mněl a dělal. Až ho nakonec obvinili z věcí, které si vymysleli.

Pro něho to byla zkouška, která trvala jeden rok. Naštěstí se nakonec zjistilo, že vše je v pořádku.

Jakmile se vše uklidnilo, tak se Les rozhodl pro svůj největší a nejtěžší krok ve svém životě.
Dal si další svůj cíl, kterým bylo, že se stane profesionálním motivačním řečníkem. A tak se odstěhoval do Detroitu jenom s nejnutnějšími věcmi a poznámkovým listem svých motivačních řečí.

Mněl malou kancelář, kde tvrdě makal. Málokdy z ní vycházel. Dokonce tam i spal, protože si v té době nemohl dovolit vlastní apartmán.

Velice dobře věděl proč podstupuje takové riziko. Vždy se mu jeho sny splnili a věděl, že i tentokrát se mu to podaří, pokud si za tím půjde jako dravec za všechny svými cíli.

Díky tomu toho nakonec dosáhnul. Nejdřív řečnil před studenty, a pak pro kluby i organizace.

Trvalo to čtyři roky neustále snahy, aby se vypracoval na vrchol své kariéry.

Jako první afroameričan dostal nejvyšší cenu od National Speakers Association. Začalo se o něm říkat: “The Motivator”.

Dnes patří k nejlepším motivačním řešníkům světa a řeční pro široké publikum.

Vy teď máte jedinečnou příležitost ho vidět a slyšet naživo v Praze, 18.11.2017.

„V životě přijměte to, co se vám ohledně vašich snů nabízí.“ Les Brown.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here