Nejslavnější citáty o Bitcoinu a kryptoměnách

0
5069

Kryptoměny prožily neuvěřitelný rok 2017, když cena za Bitcoin dosáhla téměř 20 tisíc USD. Začátek roku 2018 byl pro mnohé nové investory velkým vystřízlivěním. Cena totiž spadla až k 6 tisíc USD, což je více jak 70% pokles. Mnozí investoři ztratili své peníze a jedním z důvodů byl jejich nezájem o vzdělání a touha po rychlých penězích.

Investicím bychom měli předně rozumět a až poté vkládat své peníze.

Citáty o Bitcoinu a kryptoměnách

Níže jsem sepsal několik zajímavých citací od známých či úspěšných osobností a také těch, kteří vidí hluboko pod špičku ledovce technologie blockchain. Citace jsem překládal volně a inspiroval jsem se ze zdrojů jako je Bitcoinchaser, Weusecoins, Medium blog, kde najdete také origiální znění. Tyto citace jsou pozitivně laděné. Samozřejmě existuje mnoho jedinců, kteří se vyjadřují zdrženlivě k bitcoinu a kryptoměnovému trhu. Cílem článku je ale vzbudit ve čtenáři zvědavost a podnítit ho k zamyšlení. Jsou kryptoměny budoucností peněz?

Bill Gates, zakladatel Microsoftu

Bitcoin je neuvěřitelně vzrušující, protože dokazuje, jak finanční transakce dokážou být levné. Bitcoin je ale zároveň technologická Tour de France.

Richard Branson, zakladatel společnosti Virgin

Přestože mohou existovat na trhu lepší kryptoměny než Bitcoin, myslím, že největší ekosystém se buduje právě kolem Bitcoinu a to je v tuto chvíli zásadní.

John McAfee, zakladatel antivirové společnosti McAfee

Moje dlouhodobá předpověď pro cenu Bitcoinu je 500 tisíc dolarů. Chce se někdo vsadit? Bitcoin není jen spekulativní nástroj. Bitcoin používá stále více lidí. Čím více lidí používá Bitcoin, tím více roste jeho síť a současně jeho hodnota. To se musí odrazit v ceně. Lidé začnou používat méně tradiční měny jako je americký dolar nebo čínský jüan a tím dojde k jejich znehodnocení.

Peter Thiel, spoluzakladatel PayPal

PayPal měl za cíl vytvořit novou měnu. Plán se ale nezdařil a my vytvořili místo měny pouze platební systém. Myslím, že Bitcoin naopak uspěl na úrovni nové měny, ale jako platební systém má stále nedokonalosti. Široká použitelnost je to, co bude pro Bitcoin velkou výzvou.

Max Keiser, publicista finančních zpráv a analýz

Pokud by Santoshi Nakamoto vynalezl Bitcoin o 10 let dříve, události 9. září by se nikdy nestaly.

Peter Diamandis, zakladatel X Price Foundation

Bitcoin je chytrá měna, kterou pohání inovačně-kreativní myšlení. Eliminuje potřebu bankovních domů, jejich služeb, také bankovních poplatků a poplatků platebních karet, převodních poplatků – to jsou všechno skvělé funkce!

Jeff Garzik, spoluzakladatel Bloq Inc. a vývojář bitcoinu

Když jsem poprvé slyšel o Bitcoinu, myslel jsem si, že je to nemožné. Jak vůbec může existovat čistě digitální měna? Nebude si moci kdykoli zkopírovat své peníze v počítači? Nerozumněl jsem tomu a musel jsem se na to podívat blíž. Od té doby jsem v tom až po uši.

Nassim Taleb, analytik a obchodník na burze

Bitcoin je na začátku něčeho velkého. Je to měna bez tradiční vlády, jak to známe např. u amerického dolaru. Budeme ale potřebovat hodně času než si k ní získáme potřebnou důvěru.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here