Návrhář Stefano Ricci: Udělám gentlemana z kohokoliv

0
1860
Jako mladík častokrát procházel šlechetnými ulicemi italské Florencie a vnímal důmyslné symboly její kultury. Harmonická vyváženost proporcí a kombinace barev významně ovlivnily jeho pozdější postoje a touhy. Z Florencie a hluboce zakořeněné rodinné tradice vykvetla v srdci mladého Stefana Ricciho nová vize. Stanu se návrhářem. Budu světoznámý a skvěle odění muži i jejich unešené partnerky mě budou milovat. Stalo se! Věhlasné butiky v New Yorku, Paříži, Monte Carlu, Miláně, Florencii a  dalších významných epicentrech módy hovoří zcela jasně.
I po třiceti vášnivých a zaprodaných letech své práci a současně životní radosti stále zaníceně vyhledává to nejtenčí vlákno pro spřádání svých ultra kvalitních kolekcí, vymýšlí nové systémy užití barev a objevuje nové a neobvyklé možnosti vtělení antických a starých tradic do moderních kabátů a svůdných interpretací. „Pokud v něčem naleznete nenasytnou vášeň, nikdy si nepřestanete pokládat otázky, jak být lepší,“ prozrazuje Stefano Ricci ingredienci svého úspěchu.
Poslechněme si, jak takový velikán módní branže, člověk na slovo vzatý, definuje pojem „luxus“. „Víte, slovo luxus v poslední letech ztratilo svůj opravdový význam.  Zneužívá se k přidání hodnoty určité značce nebo jako identifikátor, že je něco drahé. Ale jak píši ve své knize Luxor, luxus je něco zcela odlišného. Luxusní je sklenice vody uprostřed pouště. Luxus je přátelství. Luxus je vnouče. Luxus je zdraví.“ No posuďte sami. Není divu, že takovému charakteru svěřují svůj šatník ty nejuznávanější osobnosti. Už to není jen kus drahého oblečení, je to něco víc.
Stefano Ricci má velmi osobitý přístup ke klientům. Na otázku, jak by oblékl Jamese Bonda v podání Pierce Brosmana, odpovídá: „Upřímně, takový úkol nepovažuji za výzvu. Pierce je vysoký, má široká ramena. Je idolem a je příliš snadné zařídit, aby vypadal dobře. Zajímavější jsou pro mě běžní gentlemani, kteří se rozhodnou vypadat fantasticky, i když třeba neměří 180 cm. Možná mají i slušný pupík. Toto je mojí výzvou a mým potěšením. Dělat z obyčejných mužů neobyčejně elegantní gentlemany, z nichž charisma přímo stříká. Ve skutečnosti je mojí prací, více než vytvářet kvalitní oděvy, právě evokovat takové pocity!“
Stefano Ricci je známý svou okamžitou vizí konečného výsledku. Prohlédne si vaše proporce, rysy obličeje a výraz charakteru v očích a jen vteřiny jej dělí od dokonalého návrhu. A jeho rady a tipy se začínají chrlit: „Klasické šněrovací boty v barvě jemné klokaní kůže se světle čokoládovou, dokonale sladěné s odstínem opasku. Takového s jednoduchou sponou z bílého zlata. Ušijeme na míru dvou-knoflíkový oblek v naší nové továrně Vanquish. Bude to námořnická modř s tenoučkým, středně světle modrým, rozloženým proužkem. Doladíme to bavlněnou košilí v barvě oblekového proužku. Uvažuji o striktně francouzských manžetách a lehce rozevřeném límečku. Košili doplníme mými manžetovými knoflíčky „Letící koberec“ z bílého zlata a modrých safírů a jsme téměř hotoví! Zde je dle mého názoru několik vhodných kravat. Vyberte však vy. Tento malý, avšak extrémně významný doplněk, nejvíce odráží vaši osobitost. Zde máte ještě bílý kapesníček, kterým nemůžeme nic zkazit. Jak se cítíte?“ Kdo z vás se teď při tom pomyšlení cítí jako samotný král? V tom je Stefano Ricci opravdový profesionál a tak se směle zakousněte do ochutnávky jeho umění v naší fotogalerii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here