Muž a oblékání: Desatero nejhorších chyb

2
2471
Náš oblíbený časopis Forbes uvedl deset nejhorších chyb, které dělají muži v oblékání. Měl na mysli muže, kteří chtějí v životě něco dokázat, jdou za úspěchem a potřebují zapůsobit na lidi nejen svým osobním kouzlem – ale hlavně prvotním dojmem. Projděme si tedy spolu všechny tyto chyby, které se mohou zdát nedůležité, ale bohužel jsou v dnešní době zásadní. Pokud se vás ani jedna z nich netýká, patří vám zasloužená poklona.
 Tak se do toho pusťme. Chyba první – příliš dlouhé nebo příliš krátké kalhoty. Není třeba dlouze rozebírat. Mnohý z nás si vzpomene, jak se příliš krátké kalhoty staly středem nepříjemné pozornosti u Václava Havla v začátcích jeho prezidentování. Dnes už máme svět elegance otevřený, takže ani dlouhé kalhoty se sešlapanými okraji nejsou zrovna na místě. Obojí dokáže pokazit celkový vzhled, ať už máte na sobě džíny Versaceho nebo poslední hit Armaniho. Ideální je délka na kotníky s nepatrným předním zlomem. 
 Chyba druhá – bílé ponožky v polobotkách. Tento neustále dokola omílaný nedostatek má v sobě už každý natolik zažitý, že když se náhodou ráno nepoštěstí a v polospánku sáhnete nedopatřením po svítivě bílé barvě, zkazíte si celý den. V tomto případě by delší kalhoty neškodily, ale nejlepším řešením bude třídit si ponožky podle barev a ty na sport skladovat v zadní části vašich úložných prostorů.
 Do třetice – kombinování vzorů. Kravata s proužky na kostičkované košili a k tomu různé výrazné barvy – nepříliš šťastná volba. Pokud jste milovníkem vzorů a nemůžete bez nich vyjít do ulic, zkuste alespoň zůstat u stejného barevného odstínu, kde jeden módní kousek bude tmavější než ten druhý.
 Čtvrtá černá ovce – příliš dlouhá nebo příliš krátká kravata. Co to způsobuje? Deformaci vašeho celkového vzhledu. Pokud jste silnější postavy a vezmete si příliš krátkou kravatu, budete vypadat jako školák, který právě vyrostl ze své uniformy. Na příliš dlouhou kravatu také není zrovna pěkný pohled. Délka kravaty by měla být úměrná vaší výšce postavy, vyšší muži by tak měli volit při nákupu vázanku asi 150 cm dlouhou.
 Pátý strašák neúspěchu – skvrny na oblečení. Stane se to úplně nečekaně a v nejnevhodnější okamžik. Při zanícené gestikulaci vám ukápne docelá malá kapka kávy na čerstvě vyžehlenou košili. Je tak malá, že si toho možná ani nevšimnete anebo to prostě neřešíte. Jenomže pak přijde důležité jednání a obchodní partner, který vás vidí poprvé v životě, před vámi cítí respekt až do chvíle, než objeví tu malou nicotnou skvrnku. Dojem obdivu a respektu je tatam, a pokud jste jej nenadchli už dávno předtím, při tomto setkání to určitě nebude. Nehledě na to, že po náročném dni zakotvíte s kamarády v baru a rozhodnete se zkusit štěstí alespoň u pohledné brunetky od vedlejšího stolu. Nedělejte to…raději buďte v práci vždy připraveni s náhradní košilí pro tyto nečekané situace, nebudete litovat.
 Šestý chybný krok – kalhoty v pase příliš vysoko nebo příliš nízko. Nechtějte, abychom to detailně popisovali. Rada nad zlato, kalhoty by měly pohodlně spočívat na kyčelní kosti.
 Sedmý odpuzovač úspěchu – zanedbané boty. Od dávných dob hlavní bod celkového vzhledu. Pečujte o svou obuv, a když vás přepadnou plískanice, vždycky najděte způsob jak ji dát alespoň dočasně do pořádku.
 Osmý nešťastník – ledvinka a další zásobníky na opasku. Ledvinkám odbily zvony už dávno. A pro to ostatní jako jsou mobily, i-pody nebo peníze si pořiďte kalhoty s vrchními kapsami, sako nebo zkrátka příruční módní tašku. Hlavně ve volném čase, kdy kufřík není nezbytný, taková „messenger“ taška posledních trendů přes rameno z vás udělá mistra ležérní elegance.
 Devítka – přílišné vrstvení. Zrovna teď v období zimních dnů k tomu máme všichni sklony. Ženy nejdou pod nánosy svetrů a kabátu téměř vidět a muži sní o flanelových košilích přes tričko u krbu se sklenkou whisky v ruce. Opět jsme u dojmu. Teplé košile s vykukujícím tričkem raději nechejte doma a zvolte přes košili nebo tričko teplejší svetr.
 Oblékací desatero uzavírá už nepřiliš důležitý dodatek – nesladěnost pásku s kalhotami. Ano, to už chceme po vašem mužském světě příliš. Jak může černý pásek s hnědými polobotkami odvést pozornost od mé osobnosti? Máte pravdu, je to jenom módní dovětek. Pokud chcete být opravdu v oblékání bezchybní, můžete si splnit i tento detail. Hnědý pásek k hnědým botám a podobně u dalších barev a vzhůru za obchodními a společenskými úspěchy!

2 KOMENTÁŘE

  1. Teprve poslední roky mám pocit, že se u nás zlepšuje povědomí o pánské módě a lidé se oblékají lépe. Je to čistě můj subjektivní názor, ale řada lidí již chodí na obchodní jednání obléknutá stylově a dbá na sebe. Přesto mám pořád tak trochu pocit, že na aktovky a pánské doplňky teprve řada přijde, protože k tomu parádnímu obleku stále řada lidí nosí staromódní kožený kousek – aktovku, která se k moderně obléknutému muži prostě nehodí. Stejně jako mě dokáže překvapit, jakou peněženku je občas někdo schopen vytáhnout ze svého skvělého saka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here