Montblanc: Exkluzivní svatební pero pro monackého vládce

1
1248

Monacký kníže Albert II. se do ženění příliš nehrnul. Potomek Rainiera III. a slavné americké herečky Grace Kelly trpělivě vyčkával až do svých třiapadesáti let, než konečně počátkem letošního července předstoupil před oltář se svou dlouholetou partnerkou a bývalou jihoafrickou plavkyní Charlene Wittstock.

Díky jeho vyčkávání měli alespoň mistři z hamburských dílen Montblanc dlouhá léta na přemýšlení, jak by asi mělo vypadat ono výjimečné svatební pero. A stejně jako zraje dobré víno, k dokonalosti dozrál i návrh plnicího pera, které mělo být vyrobeno k příležitosti očekávané svatby monackého knížete.

Přestože pro Montblanc není zhotovení takto výjimečného pera až tak výjimečnou záležitostí, neboť jsou jeho psací nástroje neodmyslitelně spjaty s mnoha význačnými událostmi po celém světě, každému procesu tvorby těchto nástrojů věnuje starostlivou péči, vskutku originální nápady a ty nejlepší materiály, designéry i řemeslníky. V tomto případě se tvůrci nechali inspirovat architektonickými prvky knížecího paláce v Monaku, barvami monacké vlajky i svatebními motivy, jež jsou důvěrně známé po celém světě.

Plnicí pero, které je zároveň symbolem evropského prvenství v oboru psacích nástrojů, zachycuje nezapomenutelné momenty plné romantiky a emocí. Jeho obalem se stalo bílé zlato, bohatě posázené drahými kameny. Abychom byli přesní, jak se na tak precizně zhotovené pero sluší a patří, jedná se o 161 rubínů a 128 diamantů, jež perfektně odráží barvy Monackého knížectví. Na psacím hrotu najdete letopočet i symboly dvou prstenů, korunku a také dvě holubice. Samozřejmě nemůže chybět ani důvěrně známé logo Montblanc, které je u této příležitosti vyvedené v perleťovém odstínu. Perla má symbolizovat jednak jedinečnost tohoto kousku a zároveň i budoucí prosperitu novomanželského knížecího páru.

1 komentář

  1. Zdravíčko, pokud bych mohla něco doporučit, určitě by šlo o nějaké to luxusní pero třeba od Watermana. Pokud hledáte nějaký web, na kterém by se dalo pořídit, zkuste se podívat sem http://waterman.cz/. Nedávno jsem zde jedno pro svého přítele kupovala a nemohu si jejich služeb vynachválit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here