Módní svátek Vídně: Modepalast tentokrát ekologicky

0
1531
Dnes již poměrně rozsáhlý a proslulý vídeňský svátek módy začal psát svou historii v roce 2003 jako malá módní přehlídka, která si kladla za cíl představit mladé talenty v oblasti módy a designu tehdejší Vídně. Z malé události se pomalu rozrůstala mezi tradiční oslavy jara a dnes představuje nejen módu a doplňky, ale i životní styl bohatého života.

Letošní ročník Modepalastu se koná v termínu od 23. do 25.dubna 2010 v nových prostorách MAK – rakouského Muzea užitého/současného umění. Od těchto nových prostorů si organizátoři Cloed Baumgartner a Jasmin Ladenhaufen slibují nejen větší a překvapivější show, jsou především přesvědčeni, že MAK jim dává šanci myslet netradičně, a tím přesně vystihuje mnoho mezinárodních účastníků a partnerů.

Modepalast přinese pohled na mladé evropské talenty módy a neotřelé kolekce pánských i dámských doplňků a šperků. Navíc jsou spolu s tímto módním svátkem připravené akce po celé Vídni, noční nákupy i divoké party. Že tedy půjde o velkou událost, o tom svědčí už zájem veřejnosti a bohatý program.

Osmý ročník Modepalastu je zaměřen na tzv. “green fashion”, neboli ekologickou módu. Má tak posílit význam jak přírodních materiálů a ochrany přírody celkově, tak především podpořit regionální obchod.

I Česká republika má na Modepalastu své želízko v ohni – svou novou kolekci zde odprezentuje návrhářka Zuzana Veselá. Zda ji Modepalast otevře dveře do světa, se možná dozvíme již brzy.

Pokud organizátoři při prvním ročníku Modepalastu plánovali tak velikou expanzi napříč luxusem, módou, zábavou a smysluplnou misí, pak to dokázali! Zájem návštěvníků a novinářů je totiž tak veliký, že je jasné, že se Vídeň minimálně tři noci nevyspí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here