Maybach 62: Ultimativní sedan šitý na míru!

0
1544

Kdo shlédl na vlastní oči tento majestátní vůz za jízdy, už nikdy na ten okamžik nezapomene a v jeho mysli mu neustále budou znít otázky: „Jaké by to bylo…?“ Jaké by bylo vlastnit limuzínu, kterou pohání dvanáctiválcový motor s dvěma turby o objemu 5,5 litrů, výkonu 550 koní a kroutícím momentem 900 Nm?! Jaké by bylo sedět v zadních sedadlech, které dělí od těch předních metr a půl volného prostoru? Jaké by bylo…? Otázky nemají konce.

Jak začít procesem objednávání, pokud jste se rozhodli cestovat první třídou? Nejdříve zkontaktujete svého PLM. Vy nevíte, kdo je váš PLM? Tato zkratka označuje Personal Liaison Managera, člověka starajícího se pouze o malou skupinu zákazníků, jehož úkolem je jediné: splnit všechny vaše přání! V ČR zatím takový nepůsobí, ale udělejte si výlet do Varšavy, Berlína nebo Mnichova a jistě vás s radostí uvítá.

Celý proces při vybírání vozu shrnuje jedno slovo: Individualizace! Jdete-li ke krejčímu pro oblek na míru, napřed si vás přeměří a teprve potom začne šít. PLM si přeměří vaše potřeby a potom začne navrhovat! Možnost volby je u každého komponentu vozu ohromující – od barev kožených potahů a jejich prošívání, přes typ vzácného dřeva v interiéru, monitory v předních sedačkách pro sledování DVD, až po jakýkoliv odstín laku dle vašeho vkusu. Poslední možnost je vítaná mnohými, nemít sladěný nátěr limuzíny s vaším letadlem totiž vypadá zvláštně.
Ve výrobě vůz stráví zhruba 4 měsíce – na motoru se pracuje den a půl, karoserie a další základní komponenty zaberou jen pár týdnů. Co tedy dělají dělníci zbytek času? Interiér! Jenom slícování dřeva a sladění jeho struktury trvá 34 dnů! Dokonalost je při výrobě minimálním standardem.
A jaká je jízda? Tři a půl tuny se dá pomocí dvou turb do pohybu tak rychle, že na krátké vzdálenosti ukáže záda i Porsche 911! Maximální rychlost je omezená na 250 km/h, ale sportovní nadšenci si vzali do parády i tento údaj a dosahují výsledků kolem 330 km/h – to je rychlost, při které se Boeing odlepí od země! O zdraví svých ušních bubínků se ale nemusíte obávat, dvojitá skla se zvukovou izolací zajišťují takovou eliminaci hluku, že cítíte klid jako v kostele…
Kde začít při popisu interiéru? Masážními křesly, které se dálkovým ovládáním sklopí do požadované polohy? Zvukovým systémem o výkonu 600 wattů? Nebo obrovským panoramatickým oknem se samozatmíváním? Je toho tolik, že bychom potřebovali další článek! Lednička, osobní stolky, zlacené telefony, humidory pro doutníky, budíky ve stropě ukazující pasažérům vzadu rychlost, čas a venkovní teplotu a mnoho dalšího. Podívejte se na video pod článkem a pochopíte, proč nám dochází slova!
Pořídíte-li si Maybach, už nikam nemusíte. Můžete v něm pracovat, spát, bavit se, jíst… Zároveň se zařadíte coby vlastník mezi celebrity jako Jay-Z, Donald Trump nebo český miliardář Michal Horáček. Děkujme Bohu za příznivý kurz dolaru ke koruně a vychutnávejme si pocit, že za tohoto Vládce silnic zaplatíme v nejvyšší výbavě jen 10,6 milionu korun…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here