Luxusní zahradní nábytek: Připravte se na léto!

0
1410

Tradiční zahradní houpačky, jež někteří známe už z dob našeho dětství, si vzal „do parády“ belgický výrobce luxusního zahradního nábytku Royal Botania. Švédští designéři Erik Nyberg a Gustav Ström pro společnost navrhli koncept křížící v sobě důvěrně známou houpačku i houpací síť.

Na projektu Wave vás na první pohled zaujme samozřejmě jeho krása a elegance snoubící se s vrozenou dominancí, díky níž by hravě zvládl poutat pozornost široko daleko. Kolemjdoucí se budou závistivě zastavovat u vašeho plotu a zvědavě vyzvídat, odkud že tento luxusně vyhlížející kousek pochází.

Wave však může nabídnout daleko víc, než jen svou na obdiv vystavovanou krásu. Stačí jenom ulehnout k vytouženému odpočinku a nechat se lehkým větříkem ukolébat k příjemnému odpolednímu spánku. O pohodlí se vám postará měkká matrace, ochranu před nebezpečným zářením střeží zase látková stříška schopná blokovat až 86% slunečního záření.

Konstrukce o velikosti 3,7 x 2,9 x 2,5 metrů je vyrobená z leštěné oceli a speciální perforované látky. Díky důmyslnému ukotvení v jednom bodě je odolná vůči větru a i použití materiálu vykazuje dlouhodobou trvalost za nepříznivého počasí. Není divu, že designéři už za svůj koncept obdrželi nespočet mezinárodních ocenění.

Pokud ale futurismem inspirovaný nábytek od Royal Botania zcela nevyhovuje vaší představě o útulné zahradě, obraťte své zraky k nábytku, který pro společnost B&B Italia navrhovala též mnoha cenami oceněná Patricia Urquiola. Řada s názvem Crinoline, což v jednom ze svých překladů znamená i staromódní, je nejen prudce elegantní, ale také neobyčejně pohodlná.

Kolekci proutěných židlí a křesílek pletených z přírodních materiálů zcela jednoznačně vévodí křeslo s vysokým opěrátkem, do něhož jsou zasazeny umně vypletené květy. Všechny kusy z této jedinečné tradičně vypadající řady vás mohou v okamžiku přenést na šlechtický dvůr, kam zásluhou svého majestátního vzhledu nepochybně patří.

Ať už do křesel rozsadíte své blízké a strávíte odpoledne veselou konverzací s nimi spojenou s časnou večeří u grilu, nebo se s knihou v ruce budete sami oddávat příjemnému teplému vánku a slunečním paprskům, nábytek z kolekce Crinoline od slavné italské designérky vám slibuje pohodový letní prožitek.

Jestli čas od času pohlédnete z okna do zahrady a hlavou vám proletí myšlenka, že i přes všechnu péči, kterou jí věnujete, to stále ještě není ono, zkuste najít inspiraci v nabídce zmiňovaných společností, www.bebitalia.it, nebo www.royalbotania.com. Venkovní prostory domu tak s citlivým zakomponováním vhodného nábytku mohou získat netušenou krásu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here